Aktuality

Den osobností s Emilem Haklem

Zveme vás na setkání s oceňovaným spisovatelem Emilem Haklem, který během besedy se studenty představí svou autorskou tvorbu a předá posluchačům své zkušenosti se spisovatelským i redakčním řemeslem.
Více informací zde.

Den osobností s Vladanem Vaňkem

11. 4. se uskutečnil další Den osobností na VŠKK. Publicista Vladan Vaněk seznámil studenty se správným obsahem i formou publicistických a PR článků.
Více informací zde.

Den osobností s Tomášem Vargou

Další Den osobností na VŠKK se konal 11. 4. od 18.00. Tomáš Varga studentům představil digitální i další moderní technologie využívané v marketingu, jejich historii i kam jejich vývoj směřuje.
Více informací zde.

Úspěch VŠKK v ceně Osobnost české fotografie

Asociace profesionálních fotografů udělila tuto prestižní cenu v kategorii Kalendář roku společnému kalendáři studentů VŠKK a Střední a vyšší odborné školy reklamní a umělecké tvorby Michael s názvem „3 × 4“. Cena je určena fotografům, jejichž kalendář je mimořádný, a přispěli tak ke kvalitě české fotografie.

Přijímací řízení 27. 3.

Proběhlo první kolo přijímacího řízení v roce 2018. Seznam přijatých uchazečů naleznete zde.

Daniel Kubec

Román na pokračování o VŠKK

Twitter VŠKK vydává román na pokračování! Studenti prvního ročníku Literární tvorby budou každý den v jednotlivých tweetech rozvíjet příběh z prostředí VŠKK. Jaké studentské historky zažijí hlavní postavy, co si užijí na přednáškách a tvůrčích dílnách a jak přežijí zkouškové období se dozvíte, když budete náš Twitter sledovat.
Úvodní příspěvek naleznete zde

Daniel Kubec

Exkurze v ateliéru

V úterý navštívili studenti VŠKK ateliér českého malíře Jaroslava Kláta, kde se seznámili s jeho tvorbou, postupy a dějinami holešovického ateliéru.

Den otevřených dveří 3. 4. 2018

Navštivte nás na dni otevřených dveří 3. dubna! Zjistíte, jak fungují ateliéry fotografie, grafiky, animace a kreativního psaní, dozvíte se také více o specializaci Marketingové komunikace.
Program zde.

Daniel Kubec

Výstava Tělo jako znak

Asociace profesionálních fotografů ČR představuje do 1. dubna v multižánrovém Czech Photo Centre výstavu Tělo jako znak. Mezi fotografy, kteří své snímky v galerii vystavují, patří také vyučující na VŠKK Marian Beneš a Vladimír Kozlík, a také studenti naší školy například Dominika Hrubá. V rámci výstavy proběhne 28. 3. od 14.00 vyhlášení Osobnosti české fotografie 2017.
Více informací zde.

Dny osobností s Vítem Sukalem

Během dalšího Dne osobností na VŠKK 21. 3. představí Vít Sukal, Global Media Lead ŠKODA AUTO, oddělení mezinárodního marketingu tohoto významného automobilového výrobce. Přednáška s názvem „I z Prahy se dá řídit svět!“ vás také seznámí s novými trendy v tvorbě globálních marketingových kampaní.
Více informací zde.

Dny osobností s Markem Hlavicou

Pokračujeme v unikátním cyklu přednášek Dny osobností. Tentokrát se studenti marketingu i dalších specializací 14. 3. setkali s ředitelem mezinárodního festivalu reklamy PIAF Markem Hlavicou. Pan Hlavica je seznámil s problematikou reklamních soutěží a přidal i svá doporučení, jak v soutěžích uspět a jaké by měli navštívit.
Více informací zde.

Křest kalendáře 3 x 4

V Galerii Michael 28. 2. pokřtili světoznámý fotograf Antonín Kratochvíl a spisovatelka Halina Pawlowská kalendář na rok 2018. Na umělecky zpracovaném kalendáři se podíleli studenti všech tří škol Střední a Vyšší odborné školy reklamní a umělecké tvorby Michael a VŠKK.

Zlatá pecka 2017

Tradiční soutěž české a slovenské reklamní tvorby měla letos jednu novinku. Byla předávána také Cena akademické poroty VŠKK. Na slavnostním večeru jednu z cen předával i jednatel naší školy Ondřej Štěpánek.

Seznam oceněných si můžete přečíst zde.

Den otevřených dveří 27. 2. 2018

Proběhl únorový den otevřených dveří. Ateliéry tvůrčího psaní, grafiky, animace a fotografie byly otevřené hojnému počtu zájemců, kteří mohli také zjistit více o specializaci Marketingové komunikace.

Program zde.

Daniel Kubec

Gaudeamus 2018

Od 22. do 24. 1. se VŠKK opět zúčastnila veletrhu pomaturitního vzdělávání Gaudeamus. Zájem o všechny naše obory byl více než hojný.

Daniel Kubec

Den otevřených dveří 30. 1.

Proběhl další den otevřených dveří. Zájemci v hojném počtu navštívili všechny ateliéry vizuální i literární tvorby a zajímali se také specializaci Marketingové komunikace.

Program dne otevřených dveří zde.

Daniel Kubec

Otevření studentského klubu

Na dvoře naší školy jsme otevřeli školní klub Domeček. Stane se nejen místem setkávání studentů a vyučujících, ale také prostorem pro pořádání výstav a kulturních akcí pro širokou veřejnost.

Vše nejlepší v roce 2018

Vysoká škola kreativní komunikace přeje všem vyučujícím, studentům a přátelům školy úspěšný a kreativní rok 2018!

Daniel Kubec

Vánoční večírek 2017

Studenti i vyučující si užili vánoční večírek jak v budově VŠKK, tak v nově otevřeném studentském klubu Domeček. Během doprovodného programu každý z oborů představil své nejlepší výstupy za uplynulý semestr.

Dny osobností VŠKK s Josefem Formánkem

Na třetí přednášce v rámci cyklu Dny osobností VŠKK 20. 12. vystoupil spisovatel a cestovatel Josef Formánek. Prezentoval své zážitky z ostrova Siberut, které jej vedly k napsání řady úspěšných knih. Během živé diskuse se jej studenti ptali nejen na cestovatelské zkušenosti, ale také rady týkající se jeho tvorby.

Více informací naleznete zde.

Dny osobností VŠKK s Ivanou Faryovou

V rámci cyklu přednášek Dny osobností VŠKK 13. 12.  vystoupila žurnalistka Ivana Faryová. Přednáška se zaměřila na žurnalistiku v praxi a fungování vydavatelství.

Další informace naleznete zde.

Dny osobností VŠKK 13. 12.

Představujeme unikátní cyklus přednášek, který umožní studentům všech oborů setkání s významnými profesionály z oblasti kreativního průmyslu. V první přednášce s názvem „Svět nápadů a značek ještě nikdy neskýtal tolik možností“ vystoupil ředitel AKA Jan Binar.

Další informace naleznete zde.

Spolupráce se ŠKODA AUTO

V tomto semestru studenti ateliéru Fotografie a audiovize vytvářejí fotografie pro ŠKODA AUTO. Zástupci této společnosti již se studenty prodiskutovali jejich první nápady. Fotky budou využity pro reklamní účely a objeví se i ve firemním kalendáři na rok 2019.

Forum Media 2017

V úterý 22. listopadu hostila VŠKK Forum Media 2017. Diskusí o start-upech a značce se účastnili i někteří naši studenti.

Daniel Kubec

Kolokvium o životě a díle Karla Pecky

Karel Pecka, spisovatel, publicista a politický vězeň, který strávil přes 10 let v komunistických věznicích a uranových dolech. Jeho život, dílo a kontext doby budou prezentovány 23. a 24. 11. v Ústavu pro českou literaturu za účasti vyučujících a studentů VŠKK.

Účast na Kulturní noci 6. 10.

Studenti a vyučující kreativního psaní prezentovali literární pořad Karel Pecka: Bylo toho dost…, četli z publikace jazykových fejetonů Moje řeč a také předčítali vlastní básně, úryvky bakalářských prací a dramatické monology vytvořené v dílně Arnošta Goldflama. Návštěvníci si mohli také vyzkoušet workshop tvůrčího psaní.

Seznamovací víkend

Těsně před začátkem akademického roku uspořádali studenti vyšších ročníků svým kolegům z prvního ročníku seznamovací víkend. Bohatý program her a večerní zábavy se odehrál v překrásném prostředí kempu nedaleko Křivoklátu, kam zamířilo přes 80 studentů školy.

Proběhlo Čtení ve vlaku 2017

Již čtvrtým rokem festival autorského čtení přilákal velké množství návštěvníků jak na jednotlivé jízdy, tak na závěrečnou besedu s autory, které se zúčastnil například Arnošt Goldflam, Josef Formánek nebo Martin Reiner.

Přijímací řízení 25. 9.

Za hojné účasti uchazečů se uskutečnilo poslední kolo přijímacích řízení do nadcházejícího semestru. Seznam přijatých uchazečů o studium naleznete zde

Daniel Kubec

Čtení ve vlaku 2017

Až do čtvrtka 21. 9. můžete navštívit festival Čtení ve vlaku. Poslechněte si autorskou četbu Jáchyma Topola, Arnošta Goldflama, Michala Viewegha a mnohých dalších. Zájemce o literaturu zveme také na čtvrteční besedu od 16.00 v kavárně Neopalladium na hlavním nádraží. Více informací zde.

Přijímací řízení 6. 9.

Uskutečnilo se další kolo přijímacích řízení. Seznam přijatých uchazečů o studium naleznete zde.

Daniel Kubec

Den otevřených dveří 5. 9.

Následující den otevřených dveří se uskuteční 5. září. Navštivte ateliéry fotografie, grafiky a animace, informujte se o marketingových komunikacích nebo se zúčastněte dílny tvůrčího psaní.

Program DOD zde.

Daniel Kubec

Přijímací řízení 28. 6.

Uskutečnilo se další kolo přijímacích řízení. Seznam přijatých uchazečů o studium naleznete zde.

Daniel Kubec

VŠKK na United Island

Prezentovali jsme se na United Island. Za slunného sobotního odpoledne zazněly při autorském čtení texty studentů i vyučujících Literární tvorby.

Daniel Kubec

Červnový Povstalec

Přečtěte si ještě před létem jako vždy knižní i filmové recenze, trochu ševelení o školním dění, zprávy z kultury, ale také ohlédnutí za prvními klauzurami literární tvorby.

Povstalec v pdf zde.

Přijímací řízení 6. 6.

Uskutečnilo se další kolo přijímacích řízení. Seznam přijatých uchazečů o studium naleznete zde.

Daniel Kubec

Virtuální prohlídka školy

Nestihli jste den otevřených dveří? Dorazte 5. září a zatím si prohlédněte, jak naše škola vypadá zde.

Den otevřených dveří 13. 6.

Kvůli stálému zájmu o naše dny otevřených dveří jsme se rozhodli uspořádat v tomto akademickém roce ještě jeden mimořádný termín, který se odehrál 13. 6.

Spolupráce se společností MALL.CZ

Studenti se v kooperaci s vyučujícími podíleli na marketingovém projektu pro společnost MALL.CZ. Pro studenty to byla další příležitost, aby již v průběhu studia získali praxi u významné společnosti.

Daniel Kubec

Květnový Povstalec

Na webu naleznete již páté číslo studentského časopisu Povstalec. Zprávy z dění na škole, nabídka akcí, recenze, fejetony, ukázky umělecké tvorby studentů, to vše i v tomto čísle.

Den otevřených dveří 23. 5.

Ještě před prázdninami jste měli příležitost navštívit naši školu, informovat se o všech oborech, zúčastnit se tvorby v ateliérech a dílny tvůrčího psaní a také si poslechnout přednášku Aurela Klimta – animátora, režiséra, scenáristy a vedoucího specializace Animace a vizuální efekty.

 

Daniel Kubec

Klauzury literární tvorby

Klauzury literární tvorby proběhly 18. 5. Studenti prvního ročníku četli své texty, ke kterým se vyjádřila nejen komise, ale i ostatní spolužáci v publiku.

Šrámkova Sobotka

Studenti VŠKK jsou zváni na letní literární akci Šrámkova Sobotka. Tvůrčí dílny Petra Christova, Martina Pokorného nebo Josefa Hrdličky jsou ideální příležitostí, jak se zdokonalovat ve tvůrčích aktivitách i během letních prázdnin.

Program zde.

Daniel Kubec

Finále soutěže Nebojte se Polednice

První ročník literární soutěže, kterou pořádá VŠKK, už má svého vítěze.  Finálové kolo v budově školy proběhlo 27. dubna a moderoval jej Arnošt Goldflam. Na všechny soutěžící týmy čekal i bohatý doprovodný program.

 

Exkurze ve Vídni

Studenti obou oborů VŠKK se 20. a 21. dubna zúčastnili exkurze ve Vídni, kde spolu s vyučujícími dějin umění doktorkou Kofránkovou a doktorem Burgetem navštívili galerie, muzea a proslulé kavárny.

Účast na konferenci 20. a 21. 4

Nicole R. Snová se za VŠKK zúčastnila Studentské literárněvědné konference na téma Experiment versus stereotyp, na které také získala čestné uznání. Gratulujeme!

Den otevřených dveří 18. 4.

I během dne otevřených dveří 18. 4. VŠKK pokračuje v cyklu přednášek, které uchazeče o studium seznámí s výukou a jsou prospěšné také současným studentům. Tentokrát Prokop Sirotek a Petr Rydl seznámili zájemce s prezentačními dovednostmi, díky kterým dokáží obhájit svůj projekt.

Otevření studentské místnosti

Svým studentům jsme vybavili místnost, kde naleznou veškeré zázemí pro studium i trávení volného času mezi přednáškami. 11. 4. byla slavnostně otevřena i s velikonočním pohoštěním.

Daniel Kubec

Den otevřených dveří 8. 4.

I o víkendovém dni otevřených dveří 8. 4. se VŠKK naplnila uchazeči o všechny obory. Navštívili přednášky o animaci a marketingových komunikacích, tvorbu v ateliérech, dílnu tvůrčího psaní i veřejné čtení.

Přijímací řízení 27. 3.

Dnes proběhlo první kolo přijímacího řízení do akademického roku 2017/2018. Výsledky naleznete zde.

Daniel Kubec

Den otevřených dveří!

21. března proběhl za velkého zájmu uchazečů další den otevřených dveří. Eduard Piňos, Petr Vlasák a Richard Stiebitz pohovořili o kreativním průmyslu a nové specializaci marketingové komunikace.

 

Čtení v Knihovně Václava Havla 13. 3.

Studenti Literární tvorby a členové Spolku Dobrá čeština uspořádali 13. 3. čtení z textů spisovatele a politického vězně Karla Pecky v Knihovně Václava Havla.

Literární soutěž: Nebojte se Polednice!

Pročtěte se k maturitě! VŠKK vyhlašuje literární soutěž pro studenty třetích a čtvrtých ročníků středních škol.

Pravidla soutěže.

Den otevřených dveří 28. 2. s Michalem Horáčkem

28. února 2017 proběhl další den otevřených dveří. Desítky zájemců o studium se zúčastnili tvůrčích dílen, ukázkové tvorby v ateliérech a také besedy s Michalem Horáčkem.

Přednáška Xaviera Galmiche

Studenti se zúčastnili přednášky francouzského bohemisty Xaviera Galmiche v Ústavu pro českou literaturu.

Vyhodnocení reklamního workshopu

Vyvrcholil reklamní workshop, během kterého studenti zpracovávali návrhy reklamní kampaně pro společnost Student Agency.

Den otevřených dveří 31. 1. 2017 s Arnoštem Goldflamem

Zájemci o studium na VŠKK navštívili první den otevřených dveří v roce 2017.

Zadávání práce studentům od vedení společnosti MALL.CZ

Společnost MALL.CZ zadává studentům práci na (zatím) tajném projektu, na jehož komunikaci se budou studenti podílet při tvorbě kreativních idejí.

Výstava „12“ v galerii Czech Photo Centre

12 renomovaných fotografů – pedagogů VŠKK a školy Michael vybralo své nejlepší práce, aby je publikovali v kalendáři pro rok 2017.

Beseda s Danou Kalinovou

Studenti měli příležitost diskutovat s Danou Kalinovou, bývalou ředitelkou knižního veletrhu Svět knihy.

Reklamní workshop

Studenti všech oborů a specializací aktuálně intenzivně spolupracují na zadání, které na reklamním workshopu pod vedením Petra Vlasáka a Richarda Stiebitze tvoří pro společnost Student Agency. Již 6. prosince budou výsledky své práce prezentovat, ty nejlepší budou odměněny a realizovány.

vaclav

Tvůrčí dílny s Michalem Horáčkem

Možná budoucí pan prezident umí nejen psát písňové texty a villonské balady, ale také jejich tvorbu skvěle vyučovat. Studenti na jeho seminářích každou středu čerpají inspiraci a učí se básnickému rytmu.

VŠKK byla slavnostně otevřena

V úterý 8. 11. se uskutečnilo slavnostní otevření VŠKK za přítomnosti starosty Prahy 4 Petra Štěpánka a radního pro školství Jaroslava Mítha, kteří nové škole blahopřáli k jejímu založení. Na slavnostním zahájení promluvila také paní rektorka, pan jednatel Ondřej Štěpánek a také bývalý předseda AKA Jiří Mikeš. Akce se zúčastnila celá řada dalších osobností, které školu od počátku podporovaly. Po oficiální části vypuklo ve 14 hodin Povstání na Pankráci, série autorských čtení, autogramiád, kreativních workshopů a soutěží, které připravili studenti. Hosté se na vlastní oči přesvědčili, že navzdory své krátké existenci je VŠKK plná života a nápadů, které zdaleka nekončí před modrými dveřmi budovy.

Účast na konferenci Jáchymov ve 20. století

Ve svém prvním akademickém roce se VŠKK zúčastnila již druhé mezinárodní konference. V rámci vědeckého projektu Jáchymov ve 20. století – místo paměti evropských dějin (12.–14. října 2016) vystoupili se svým příspěvkem rektorka školy Markéta Kořená a vedoucí Katedry literární tvorby Daniel Kubec (nahrávku příspěvků naleznete zde). Pedagogové a studenti oboru Literární tvorba zajistili i doprovodný program konference: scénické čtení z díla českého spisovatele Karla Pecky Bylo toho dost… a tematickou výstavu Jáchymov v literatuře, která bude v karlovarském muzeu ke zhlédnutí až do konce roku. Fotodokumentaci akce zajistila studentka oboru Fotografie a audiovize Anna Hladká.

Zahájení akademického roku

V pondělí 26. září první studenti nastoupí na VŠKK, aby zahájili studium. Ve škole už je tvůrčí atmosféra a studenti i vyučující se těší na kreativní práci v ateliérech a dílnách. I vy se k nám ještě můžete přidat, když do 10. října podáte přihlášku.

Daniel Kubec

Čtení ve vlaku

VŠKK se od 19. do 22. září podílela spolu se Školou Michael na organizaci Festivalu autorského Čtení ve vlaku. V tomto ročníku během jízd vlakem četla například Radka Denemarková, Michal Viewegh, Radka Třeštíková nebo Martin Reiner. Závěrečné besedy na aktuální literární témata se zúčastnil i náš garant oboru Arnošt Goldflam a rektorka školy Markéta Kořená.

Daniel Kubec

Přijímací řízení na VŠKK

Přijímací řízení

Ještě se můžete přihlásit na přijímací řízení, které proběhne 26. září. Zašlete ukázku svého literárního díla nebo si přineste portfolio svých fotografií či výtvarných prací. Odborná komise během vstřícného ústního pohovoru vám poskytne zpětnou vazbu. K přijímacímu řízení se dostavte vždy v 8.30.

Více informací o přijímacím řízení naleznete zde.
Výsledky přijímacího řízení z 8. 9. 2016 zde.
Zápis ke studiu se koná 14. září od 9.00.

administrator

Jan Binar, AKA

Naším partnerem je AKA (Asociace komunikačních agentur)

„Správná kombinace obrazu a slova dokáže změnit chod dějin. A kultivovaná kreativita má stěžejní význam pro dosažení komerčního úspěchu. Jsem rád, že je tu škola, která na to dokáže lidi připravit.“

JAN BINAR,
prezident AKA,
CEO McCANN-ERICKSON

administrator

New York Film Academy

Smlouva o spolupráci

VŠKK uzavřela smlouvu o spolupráci s americkou vysokou školou New York Film Academy! S touto školou sdílíme nejen specializace a celou řadu předmětů (grafický design, fotografie a animace, filmová publicistika), ale také filozofii, že nejvíce se studenti naučí, když sami tvoří.

Web NyFA: https://www.nyfa.edu

administrator

#vatanavejsku soutěž

Soutěž: #vatanavejsku

Vyhraj peníze na školné! Buď kreativní a udělej fotku na téma „vejška“! Sdílej fotku na instagramu s hashtagem #vatanavejsku a pak sleduj, jaký má tvá fotka úspěch. Odborná porota vybere 13 nejlepších fotek, autoři 12 z nich získají slevu na školné a hlavní vítěz vyhraje školné na celý akademický rok! Foť hned teď a můžeš to být právě ty!

První vědecká konference za účasti VŠKK

Od 15. do 17. září 2016 proběhla v Tasově mezinárodní konference „Jakub Deml a literární tradice“, na jejíž přípravě se podílela i naše škola. Na konferenci se svým příspěvkem vystoupila rektorka VŠKK, studenti literární tvorby a pedagogové se podíleli na organizaci a moderování celé akce.

Daniel Kubec

Den otevřených dveří na VŠKK

Den otevřených dveří

Ve středu 29. června se konal den otevřených dveří. Zájemci o studium se mohli seznámit s fotografickým, grafickým a animačním ateliérem a také si vyzkoušeli dílnu tvůrčího psaní. Přijďte i vy, další den otevřených dveří proběhne 14. září 2016: spisovatelé, grafici a animátoři vám představí své profese a předvedou vám, na co se během studia na VŠKK můžete těšit.

administrator

Budova VŠKK

Rekonstrukce budovy školy

Již v těchto dnech pro vás rekonstruujeme budovu VŠKK v Praze Na Pankráci, jen pár kroků od stanice metra Pražského povstání. Připravujeme pro vás profesionální ateliéry, moderně vybavené počítačové a jiné učebny a zejména kultivované a přátelské prostředí, kde budete rádi a efektivně trávit čas studia. Přijďte se o tom přesvědčit 14. září 2016 na den otevřených dveří.

administrator