Aktuality

Upozornění pro studenty

Vážení studenti VŠKK,
vzhledem k tomu, že doba splatnosti školného na ak. rok 2019/2020 byla 30. 6. 2019, doporučujeme
vám, překontrolovat si financování studia (v UIS). V případě neuhrazení školného vám UIS nedovolí zápis do následujícího zimního semestru 2019/2020.

Hromadné zápisy do 1. ročníku proběhnou v září 2019

Více info zde.

PROMOCE 2019

Dne 27. 6. proběhly v pražské Novoměstské radnici promoce VŠKK. Škola tak má další úspěšné absolventy, kteří si nyní své dovednosti a znalosti ověří v praxi v celé řadě profesí. Všem moc gratulujeme a přejeme mnoho štěstí do dalších let!

Přijímací pohovory

Pro velký zájem o studium byl jako další termín vyčleněn ještě poslední pracovní den před prázdninami – pátek 28. června.

Setkání zástupců AKA

21. 6. 2019 proběhlo setkání zástupců Asociace komunikačních agentur (AKA) a Vysoké školy kreativní komunikace, jehož náplní bylo vyhodnocení prvního běhu odborných stáží, které studentům druhých ročníků umožnili vybraní členové AKA.

18. 6. – DEN OTEVŘENÝCH DVEŘÍ

Jsi kreativní a chceš studovat to, co tě baví? Víme, jak na to. Přijď na den otevřených dveří na VŠKK a dozvíš se, jaké máš u nás možnosti studia a jak se můžeš uplatnit v kreativním průmyslu. Zjisti, jak u nás studium probíhá.

Noví pedagogové tvůrčího psaní (literární tvorby) na VŠKK

Od října letošního roku budou stěžejní předmět oboru Literární tvorba učit i noví spisovatelé. Spisovatele Emila Hakla, básníka Petra Borkovce a Dana Kubce doplní doc. Mgr. Radek Malý, Ph.D., bývalý prorektor pro uměleckou činnost Literární akademie, Tomáš Zmeškal, spisovatel a místopředseda českého PEN klubu, Leoš Kyša alias František Kotleta, současný nejpopulárnější autor fantasy v České republice.

Prague Photo 2019

Festival Prague Photo každoročně představuje vybrané zajímavé fotografické projekty uplynulého roku. Součástí je i obsáhlá sekce věnovaná nejmladším autorům – studentům a čerstvým absolventům uměleckých škol.

Autorské čtení studentů VŠKK

Na závěr třetího akademického roku představila Vysoká škola kreativní komunikace autorská díla svých studentů oboru literární tvorba. VŠKK je jedinou vysokou školou v České republice, která realizuje obor zaměřený na tvůrčí psaní.

 

28. 5. - DEN OTEVŘENÝCH DVEŘÍ

Jsi kreativní a chceš studovat to, co tě baví? Víme, jak na to. Přijď na den otevřených dveří na VŠKK a dozvíš se, jaké máš u nás možnosti studia a jak se můžeš uplatnit v kreativním průmyslu. Zjisti, jak u nás studium probíhá.

JAK EFEKTIVNĚ KOMUNIKOVAT SE SENIORY

Fakulta masmediální komunikace Univerzity sv. Cyrila a Metoděje v Trnavě, vydala v prosinci 2018 vědeckou monografii Špecifický segment marketingovej komunikácie – seniori. Publikace představuje společné úsilí – doktoranda Martina Slivky a jeho školitele Dušana Pavlů.

REKLUB 1927-1949

Odborné nakladatelství Professional Publishing vydalo ve spolupráci s Vysokou školou kreativní komunikace v březnu 2019 již ve druhém vydání vědeckou monografii našeho pedagoga, rektora VŠKK, prof. PhDr. Dušana Pavlů, CSc. s názvem REKLUB 1927-1949 – kapitoly z dějin československé reklamy.

Konference Podoby tvůrčího psaní

Vysoká škola kreativní komunikace uspořádala 9. května 2019 mezinárodní vědeckou konferenci na téma PODOBY TVŮRČÍHO PSANÍ, na které účastníci ve svých příspěvcích i následné bohaté diskusi společně posoudili některé otázky rozvoje oboru TVŮRČÍHO PSANÍ / LITERÁRNÍ TVORBY jak z hlediska teorie, tak i praxe.

Off_plech

Katedra masmediálnej komunikácie a reklamy FF Univerzity Konstantina Filosofa v Nitře, v rámci řešení vědeckého úkolu zabývajícího se netradičními formami marketingové komunikace, vyhlásila soutěž pro vysoké školy s podobným marketingovým zaměřením v ČR a SR na téma guerilla marketingu.

Cena za idylu

Hrdě vám oznamujeme, že se Eva Lauberová, studentka 2. ročníku literární tvorby, umístila
na 3. místě v Ceně Vladimíra Macury ve studentské kategorii.

Ohlédnutí za konferencí

Vysoká škola kreativní komunikace uspořádala 25. dubna 2019 svoji první mezinárodní vědeckou konferenci, která se zabývala aktuálními otázkami kreativní komunikace v rámci aktivit kreativního průmyslu především v rovině akademického posouzení některých teoretických otázek oboru, zároveň se ale také soustředila na významné otázky praktického uplatnění kreativity ve sféře aktuální marketingové komunikační praxe.

Dny osobností: Jan Novák

V rámci Dne s osobností (8.4.) besedoval na škole Jan Novák, česko-americký spisovatel,
scenárista a dramatik. Jeho díla Striptease Chicago, Milionový jeep, Samet a pára, rozsáhlé beletristické zpracování příběhu bratří Mašínů Zatím dobrý a román Děda patří mezi přední
díla moderní české prózy.

CENA ALEXANDRY BERKOVÉ

Literární soutěž pro studenty 3. a 4. ročníků středních škol, gymnázií
a pro studenty 7. a 8. ročníků víceletých gymnázií. Více info zde

Event Fest

Několik studentů dostalo díky klientovi Kreativního kanclu možnost navštívit 2. ročník Event Festu, který se konal 29. 3. v prostorách areálu Pragovka.

Náš porotce v soutěži MLADÝ DELFÍN

Prezidium České marketingové společnosti vyhlašuje každoročně soutěž Marketér roku,
jejímž cílem je výběr osobností z marketingové a marketingové komunikační praxe, které
se podílejí na úspěšném rozvoji vlastní firmy či instituce, i šířeji na rozvoji marketingu.

Vycestuj s Erasmem+

Chceš získat zkušenosti, které ti pomohou se lépe zařadit na pracovní trh? Vylepšit si
jazykové schopnosti a zjistit, jak se pracuje v multikulturním prostředí? Tak neváhej a přihlaš
se!

Povstalec N°2

Jelikož jsme studentský časopis působící na půdě Vysoké školy kreativní komunikace, věříme, že všichni do jednoho, včetně Tebe, jsou na téhle škole kreativní. Někdo píše, někdo kreslí, fotí, vymýšlí nebo tvoří různé, možné i nemožné věci, projekty, whatever.

26. 3. - DEN OTEVŘENÝCH DVEŘÍ

Jsi kreativní a chceš studovat to, co tě baví? Víme, jak na to. Přijď na den otevřených dveří na VŠKK a dozvíš se, jaké máš u nás možnosti studia a jak se můžeš uplatnit v kreativním průmyslu. Zjisti, jak u nás studium probíhá.

Jakub Kohák zapózoval s krabicí Motherbox

Minulý týden proběhlo zajímavé setkání v centru Prahy. Herec a režisér Jakub Kohák si udělal čas, aby se sešel se zakladatelkou firmy Motherbox, Martinou Schovancovou, a studentkami Vysoké školy kreativní komunikace, Simonou Srokovou a Barborou Hudákovou, které v Motherboxu právě absolvují stáž, aby společně uspořádali focení a také natočili zajímavé valentýnské video.

Střechy a VŠKK

Tříčlenný tým studentek 1. ročníku ve složení Tereza Chladová, Julie Zákostelecká
a Monica Tranová hodnotil propagační kvality 9 novoročenek 8 firem a 10 produktových inzerátů 5 firem na každoroční významné veletržní akci STŘECHY.

KKreativci postupují v soutěži s Coca-Cola HBC

S radostí vám oznamujeme, že studentky VŠKK (jakožto tým KKreativci) Elena Chadžieva,
Kristýna Janoušová, Tereza Chaloupková a Adriana Jakubcová postoupily do
celorepublikového finálového kola v soutěži CocaCola HBC Management Challenge.

Školní taláry

Školní taláry bude mít na starost studentka VOŠ oděvního návrhářství. Dne 17. 1. proběhlo v prostorách školní kavárny Domeček vyhlášení soutěže o nejlepší návrhy talárů, na kterých pracovaly studentky VOŠ oděvního návrhářství.

Gaudeamus Praha 2019

I tento rok nebude chybět zastoupení VŠKK na veletrhu vysokých škol Gaudeamus, který se koná 22.–24. 1. 2019 na výstavišti v Letňanech.

Den otevřených dveří 29. 1.

Jsi kreativní a chceš studovat to, co tě baví? Víme, jak na to. Přijď na den otevřených dveří na VŠKK a dozvíš se, jaké máš u nás možnosti studia a jak se můžeš uplatnit v kreativním průmyslu. Zjisti, jak u nás studium probíhá.

Vánoční večírek kreativců

Než se studenti a vyučující rozjeli trávit svátky s rodinou a blízkými, na chvíli ještě hodili školní povinnosti za hlavu a společně oslavili konec semestru na vánočním večírku.

Tvorba prvního MOOC

Dne 9. července 2018 proběhl v prostorách Vysoké školy kreativní komunikace, s. r. o. zahajovací den
k tvorbě prvního MOOC, který navazoval na předchozí online školení probíhající celý červen.
Více info zde.

Den osobností s Pavlem Galíkem (6. 11. v 15h Aula I.)

Zveme vás na přednášku Pavla Galíka, Strategy & Digital Directora. Téma přednášky: „Agenturní (R)evoluce“. Svět mediálních agentur prošel v poslední době rozsáhlou transformací. Díky intenzivním deseti letem v agenturním světě měl Pavel Galík možnost pozorovat nejen změny na poli byznysu, technologií, ale i lidských kompetencí.

Křest a autogramiáda knihy REKLAMA – JAK DĚLAT REKLAMU

Pražská Vysoká škola kreativní komunikace se 16. října stala místem křtu a autogramiády vydání knihy Reklama. Jejími autory jsou Jitka Vysekalová, prezidentka České marketingové společnosti a garantka programu Kreativní marketing a komunikace na VŠKK a Jiří Mikeš, první adman Česka.

Výstava Ateliéru fotografie a audiovize

VŠKK na výstavě Ateliéru fotografie a audiovize představila výběr z prací studentů, které vytvořili v akademickém roce 2017/2018. Výstavu uvedla vernisáž 4. 10. v Galerii Michael na Rašínově nábřeží 58. Výstava bude k vidění až do 5. 12. 2018.

Odborné stáže ve špičkových tuzemských agenturách.

Právě se rozjíždí projekt spolupráce AKA a Vysoké školy kreativní komunikace, který zajistí odborné stáže desítkám studentů marketingu a komunikace ve špičkových tuzemských agenturách. AKA očekává od projektu čerstvou krev, škola zase hodnotnou praxi. Tisková zpráva zde

Přijímací řízení: Ateliér Grafický a mediální design

Ateliér Grafického a mediálního designu je pro velký zájem již kapacitně naplněn. Zájemcům o tento obor nabízíme studium Grafického designu na sesterské VOŠ Michael. Absolventi tohoto programu mohou následně žádat o uznání části studia na VOŠ a získat vysokoškolské vzdělání na naší škole za zvýhodněných podmínek.

Výsledky přijímacího řízení ze dne 6. 9. 2018

Proběhlo další kolo přijímacího řízení. Přijaté uchazeče naleznete zde.

Pro velký zájem je specializace Grafický a mediální design na akademický rok 2018/2019 již kapacitně naplněna.

Hledáme projekt a jeho zadavatele

Vysoká škola kreativní komunikace hledá vhodný komunikační projekt,
který pro zadavatele (klienta) zpracují studenti 2. ročníků v rámci školního roku 2018/19 jako součást praktické výuky.

Den otevřených dveří 4. 9.

Navštivte zářijový den otevřených dveří. Ještě po prázdninách se můžete dozvědět, že VŠKK je škola pro vás a zúčastnit se přijímacího řízení. Seznámíte se se studiem marketingových specializací, navštivte také ateliéry fotografie, grafiky, animace a kreativního psaní.
Více informací zde.

První promoce na VŠKK

Dne 26. 6. proběhla promoce třetího ročníku Literární tvorby. VŠKK má tak již své první úspěšné absolventy, kteří si nyní nabyté dovednosti a znalosti ověří v praxi v celé řadě profesí, pro které byli připravovaní. Po rozkliknutí si můžete prohlédnout výběr těch nejlepších fotografií z průběhu promoce v Novoměstské radnici.

Klauzury Vizuální tvorby 2018

Od úterý 19. 6. do čtvrtka 21. 6. proběhly klauzury oboru Vizuální tvorba. Fotografové, grafici a animátoři předvedli to nejlepší ze své roční práce a vyslechli si názory klauzurní komise.
Po rozkliknutí si můžete prohlédnout fotografie.

Zapojení školy do projektu MŠMT

VŠKK se zapojila do projektu operačního programu MŠMT, jehož cílem je podpora inovace vyššího odborného vzdělávání, se zaměřením na zlepšení kvality, efektivity vzdělávání a odborné přípravy. Projekt je spolufinancován Evropskou unií.
Více informací se dozvíte po rozkliknutí.

Výsledky přijímacího řízení ze dne 6. 6. 2018

Proběhlo další kolo přijímacího řízení. Přijaté uchazeče naleznete zde.

Den otevřených dveří 20. 6.

Navštivte červnový den otevřených dveří, který začíná od 15.00. Seznamte se se studiem marketingových specializací, navštivte ateliéry fotografie, grafiky, animace a kreativního psaní.
Více informací zde.

The EACA International Summer Advertising School

VŠKK se zúčastní spolu s desítkami univerzit z 20 zemí The EACA International Summer Advertising School, která se koná od 2. do 6. 7. 2018 v FH Wien University. Jelikož jsme členy EdCOMu a zároveň spolupracujeme s řadou reklamních agentur, které naši účast finančně podpoří, mají studenti školy výraznou slevu na kurzovném na tuto výjimečnou událost.
Více informací naleznete po rozkliknutí události.

Promoce 2018

První promoce na VŠKK oboru literární tvorba se uskuteční 26. června v Novoměstské radnici od 11.30 do 12.30. Bakalářské diplomy předá studentům pan rektor Milan Medek za přítomnosti vyučujících, kteří studenty dovedli až ke státní závěrečné zkoušce.
Více informací se dozvíte po rozkliknutí.

Přijatí zájemci o studium 15. 5. 2018

Proběhlo další kolo přijímacího řízení. Přijaté uchazeče naleznete zde.

Večírek na závěr akademického roku

Rádi bychom pozvali pedagogy, studenty a přátele školy na závěrečný večírek, který se uskuteční 16. 5. od 18.00. Čeká vás nejen společenská zábava, ale také autorská čtení a další prezentace uměleckých prací studentů.

Klauzury LT 2018

Zveme vás na klauzury oboru Literární tvorba, které se uskuteční v termínech 15., 16. a 24 5. Formou autorského nebo scénického čtení zazní texty studentů, které napsali v tomto akademickém roce. Těšit se můžete na pestrou paletu žánrů i autorských přístupů nadějných budoucích spisovatelů!
Program klauzur naleznete zde.

Den otevřených dveří 22. 5.

Přijměte pozvání na květnový den otevřených dveří, tentokrát mimořádně již od 16.00! Zjistěte vše, co ještě nevíte, o výuce kreativního psaní, fotky, animace, grafického designu nebo marketingu u nás.
Program naleznete zde.

VŠKK má nového rektora

Vysoká škola kreativní komunikace má od 1. května 2018 nového rektora, Ing. Milana Medka. Dosavadní vyučující marketingově zaměřených předmětů na VŠKK v předchozím období pracoval jako marketingový ředitel v pojišťovně Kooperativa, zkušenosti má rovněž z řady mezinárodních korporací i tuzemských firem.
Více informací zde.

Úspěch VŠKK v ceně Osobnost české fotografie

Asociace profesionálních fotografů udělila tuto prestižní cenu v kategorii Kalendář roku společnému kalendáři studentů VŠKK a Střední a vyšší odborné školy reklamní a umělecké tvorby Michael s názvem „3 × 4“. Cena je určena fotografům, jejichž kalendář je mimořádný, a přispěli tak ke kvalitě české fotografie.

Přijímací řízení 27. 3.

Proběhlo první kolo přijímacího řízení v roce 2018. Seznam přijatých uchazečů naleznete zde.

Román na pokračování o VŠKK

Twitter VŠKK vydává román na pokračování! Studenti prvního ročníku Literární tvorby budou každý den v jednotlivých tweetech rozvíjet příběh z prostředí VŠKK. Jaké studentské historky zažijí hlavní postavy, co si užijí na přednáškách a tvůrčích dílnách a jak přežijí zkouškové období se dozvíte, když budete náš Twitter sledovat.
Úvodní příspěvek naleznete zde

Exkurze v ateliéru

V úterý navštívili studenti VŠKK ateliér českého malíře Jaroslava Kláta, kde se seznámili s jeho tvorbou, postupy a dějinami holešovického ateliéru.

Den otevřených dveří 3. 4. 2018

Navštivte nás na dni otevřených dveří 3. dubna! Zjistíte, jak fungují ateliéry fotografie, grafiky, animace a kreativního psaní, dozvíte se také více o specializaci Marketingové komunikace.
Program zde.

Výstava Tělo jako znak

Asociace profesionálních fotografů ČR představuje do 1. dubna v multižánrovém Czech Photo Centre výstavu Tělo jako znak. Mezi fotografy, kteří své snímky v galerii vystavují, patří také vyučující na VŠKK Marian Beneš a Vladimír Kozlík, a také studenti naší školy například Dominika Hrubá. V rámci výstavy proběhne 28. 3. od 14.00 vyhlášení Osobnosti české fotografie 2017.
Více informací zde.

Dny osobností s Vítem Sukalem

Během dalšího Dne osobností na VŠKK 21. 3. představí Vít Sukal, Global Media Lead ŠKODA AUTO, oddělení mezinárodního marketingu tohoto významného automobilového výrobce. Přednáška s názvem „I z Prahy se dá řídit svět!“ vás také seznámí s novými trendy v tvorbě globálních marketingových kampaní.
Více informací zde.

Dny osobností s Markem Hlavicou

Pokračujeme v unikátním cyklu přednášek Dny osobností. Tentokrát se studenti marketingu i dalších specializací 14. 3. setkali s ředitelem mezinárodního festivalu reklamy PIAF Markem Hlavicou. Pan Hlavica je seznámil s problematikou reklamních soutěží a přidal i svá doporučení, jak v soutěžích uspět a jaké by měli navštívit.
Více informací zde.

Křest kalendáře 3 x 4

V Galerii Michael 28. 2. pokřtili světoznámý fotograf Antonín Kratochvíl a spisovatelka Halina Pawlowská kalendář na rok 2018. Na umělecky zpracovaném kalendáři se podíleli studenti všech tří škol Střední a Vyšší odborné školy reklamní a umělecké tvorby Michael a VŠKK.

Den otevřených dveří 27. 2. 2018

Proběhl únorový den otevřených dveří. Ateliéry tvůrčího psaní, grafiky, animace a fotografie byly otevřené hojnému počtu zájemců, kteří mohli také zjistit více o specializaci Marketingové komunikace.

Program zde.

Gaudeamus 2018

Od 22. do 24. 1. se VŠKK opět zúčastnila veletrhu pomaturitního vzdělávání Gaudeamus. Zájem o všechny naše obory byl více než hojný.

Den otevřených dveří 30. 1.

Proběhl další den otevřených dveří. Zájemci v hojném počtu navštívili všechny ateliéry vizuální i literární tvorby a zajímali se také specializaci Marketingové komunikace.

Program dne otevřených dveří zde.

Otevření studentského klubu

Na dvoře naší školy jsme otevřeli školní klub Domeček. Stane se nejen místem setkávání studentů a vyučujících, ale také prostorem pro pořádání výstav a kulturních akcí pro širokou veřejnost.

Vše nejlepší v roce 2018

Vysoká škola kreativní komunikace přeje všem vyučujícím, studentům a přátelům školy úspěšný a kreativní rok 2018!

Vánoční večírek 2017

Studenti i vyučující si užili vánoční večírek jak v budově VŠKK, tak v nově otevřeném studentském klubu Domeček. Během doprovodného programu každý z oborů představil své nejlepší výstupy za uplynulý semestr.

Dny osobností VŠKK s Josefem Formánkem

Na třetí přednášce v rámci cyklu Dny osobností VŠKK 20. 12. vystoupil spisovatel a cestovatel Josef Formánek. Prezentoval své zážitky z ostrova Siberut, které jej vedly k napsání řady úspěšných knih. Během živé diskuse se jej studenti ptali nejen na cestovatelské zkušenosti, ale také rady týkající se jeho tvorby.

Více informací naleznete zde.

Dny osobností VŠKK 13. 12.

Představujeme unikátní cyklus přednášek, který umožní studentům všech oborů setkání s významnými profesionály z oblasti kreativního průmyslu. V první přednášce s názvem „Svět nápadů a značek ještě nikdy neskýtal tolik možností“ vystoupil ředitel AKA Jan Binar.

Další informace naleznete zde.

Spolupráce se ŠKODA AUTO

V tomto semestru studenti ateliéru Fotografie a audiovize vytvářejí fotografie pro ŠKODA AUTO. Zástupci této společnosti již se studenty prodiskutovali jejich první nápady. Fotky budou využity pro reklamní účely a objeví se i ve firemním kalendáři na rok 2019.

Forum Media 2017

V úterý 22. listopadu hostila VŠKK Forum Media 2017. Diskusí o start-upech a značce se účastnili i někteří naši studenti.

Kolokvium o životě a díle Karla Pecky

Karel Pecka, spisovatel, publicista a politický vězeň, který strávil přes 10 let v komunistických věznicích a uranových dolech. Jeho život, dílo a kontext doby budou prezentovány 23. a 24. 11. v Ústavu pro českou literaturu za účasti vyučujících a studentů VŠKK.

Účast na Kulturní noci 6. 10.

Studenti a vyučující kreativního psaní prezentovali literární pořad Karel Pecka: Bylo toho dost…, četli z publikace jazykových fejetonů Moje řeč a také předčítali vlastní básně, úryvky bakalářských prací a dramatické monology vytvořené v dílně Arnošta Goldflama. Návštěvníci si mohli také vyzkoušet workshop tvůrčího psaní.

Seznamovací víkend

Těsně před začátkem akademického roku uspořádali studenti vyšších ročníků svým kolegům z prvního ročníku seznamovací víkend. Bohatý program her a večerní zábavy se odehrál v překrásném prostředí kempu nedaleko Křivoklátu, kam zamířilo přes 80 studentů školy.

Proběhlo Čtení ve vlaku 2017

Již čtvrtým rokem festival autorského čtení přilákal velké množství návštěvníků jak na jednotlivé jízdy, tak na závěrečnou besedu s autory, které se zúčastnil například Arnošt Goldflam, Josef Formánek nebo Martin Reiner.

Přijímací řízení 25. 9.

Za hojné účasti uchazečů se uskutečnilo poslední kolo přijímacích řízení do nadcházejícího semestru. Seznam přijatých uchazečů o studium naleznete zde

Čtení ve vlaku 2017

Až do čtvrtka 21. 9. můžete navštívit festival Čtení ve vlaku. Poslechněte si autorskou četbu Jáchyma Topola, Arnošta Goldflama, Michala Viewegha a mnohých dalších. Zájemce o literaturu zveme také na čtvrteční besedu od 16.00 v kavárně Neopalladium na hlavním nádraží. Více informací zde.

Přijímací řízení 6. 9.

Uskutečnilo se další kolo přijímacích řízení. Seznam přijatých uchazečů o studium naleznete zde.

Den otevřených dveří 5. 9.

Následující den otevřených dveří se uskuteční 5. září. Navštivte ateliéry fotografie, grafiky a animace, informujte se o marketingových komunikacích nebo se zúčastněte dílny tvůrčího psaní.

Program DOD zde.

Přijímací řízení 28. 6.

Uskutečnilo se další kolo přijímacích řízení. Seznam přijatých uchazečů o studium naleznete zde.

VŠKK na United Island

Prezentovali jsme se na United Island. Za slunného sobotního odpoledne zazněly při autorském čtení texty studentů i vyučujících Literární tvorby.

Přijímací řízení 6. 6.

Uskutečnilo se další kolo přijímacích řízení. Seznam přijatých uchazečů o studium naleznete zde.

Spolupráce se společností MALL.CZ

Studenti se v kooperaci s vyučujícími podíleli na marketingovém projektu pro společnost MALL.CZ. Pro studenty to byla další příležitost, aby již v průběhu studia získali praxi u významné společnosti.

Květnový Povstalec

Na webu naleznete již páté číslo studentského časopisu Povstalec. Zprávy z dění na škole, nabídka akcí, recenze, fejetony, ukázky umělecké tvorby studentů, to vše i v tomto čísle.

Den otevřených dveří 23. 5.

Ještě před prázdninami jste měli příležitost navštívit naši školu, informovat se o všech oborech, zúčastnit se tvorby v ateliérech a dílny tvůrčího psaní a také si poslechnout přednášku Aurela Klimta – animátora, režiséra, scenáristy a vedoucího specializace Animace a vizuální efekty.

 

Klauzury literární tvorby

Klauzury literární tvorby proběhly 18. 5. Studenti prvního ročníku četli své texty, ke kterým se vyjádřila nejen komise, ale i ostatní spolužáci v publiku.

Šrámkova Sobotka

Studenti VŠKK jsou zváni na letní literární akci Šrámkova Sobotka. Tvůrčí dílny Petra Christova, Martina Pokorného nebo Josefa Hrdličky jsou ideální příležitostí, jak se zdokonalovat ve tvůrčích aktivitách i během letních prázdnin.

Program zde.

Finále soutěže Nebojte se Polednice

První ročník literární soutěže, kterou pořádá VŠKK, už má svého vítěze.  Finálové kolo v budově školy proběhlo 27. dubna a moderoval jej Arnošt Goldflam. Na všechny soutěžící týmy čekal i bohatý doprovodný program.

 

Exkurze ve Vídni

Studenti obou oborů VŠKK se 20. a 21. dubna zúčastnili exkurze ve Vídni, kde spolu s vyučujícími dějin umění doktorkou Kofránkovou a doktorem Burgetem navštívili galerie, muzea a proslulé kavárny.

Den otevřených dveří 18. 4.

I během dne otevřených dveří 18. 4. VŠKK pokračuje v cyklu přednášek, které uchazeče o studium seznámí s výukou a jsou prospěšné také současným studentům. Tentokrát Prokop Sirotek a Petr Rydl seznámili zájemce s prezentačními dovednostmi, díky kterým dokáží obhájit svůj projekt.

Otevření studentské místnosti

Svým studentům jsme vybavili místnost, kde naleznou veškeré zázemí pro studium i trávení volného času mezi přednáškami. 11. 4. byla slavnostně otevřena i s velikonočním pohoštěním.

Den otevřených dveří 8. 4.

I o víkendovém dni otevřených dveří 8. 4. se VŠKK naplnila uchazeči o všechny obory. Navštívili přednášky o animaci a marketingových komunikacích, tvorbu v ateliérech, dílnu tvůrčího psaní i veřejné čtení.

Přijímací řízení 27. 3.

Dnes proběhlo první kolo přijímacího řízení do akademického roku 2017/2018. Výsledky naleznete zde.

Den otevřených dveří!

21. března proběhl za velkého zájmu uchazečů další den otevřených dveří. Eduard Piňos, Petr Vlasák a Richard Stiebitz pohovořili o kreativním průmyslu a nové specializaci marketingové komunikace.

 

Reklamní workshop

Studenti všech oborů a specializací aktuálně intenzivně spolupracují na zadání, které na reklamním workshopu pod vedením Petra Vlasáka a Richarda Stiebitze tvoří pro společnost Student Agency. Již 6. prosince budou výsledky své práce prezentovat, ty nejlepší budou odměněny a realizovány.

Tvůrčí dílny s Michalem Horáčkem

Možná budoucí pan prezident umí nejen psát písňové texty a villonské balady, ale také jejich tvorbu skvěle vyučovat. Studenti na jeho seminářích každou středu čerpají inspiraci a učí se básnickému rytmu.

VŠKK byla slavnostně otevřena

V úterý 8. 11. se uskutečnilo slavnostní otevření VŠKK za přítomnosti starosty Prahy 4 Petra Štěpánka a radního pro školství Jaroslava Mítha, kteří nové škole blahopřáli k jejímu založení. Na slavnostním zahájení promluvila také paní rektorka, pan jednatel Ondřej Štěpánek a také bývalý předseda AKA Jiří Mikeš. Akce se zúčastnila celá řada dalších osobností, které školu od počátku podporovaly. Po oficiální části vypuklo ve 14 hodin Povstání na Pankráci, série autorských čtení, autogramiád, kreativních workshopů a soutěží, které připravili studenti. Hosté se na vlastní oči přesvědčili, že navzdory své krátké existenci je VŠKK plná života a nápadů, které zdaleka nekončí před modrými dveřmi budovy.

Účast na konferenci Jáchymov ve 20. století

Ve svém prvním akademickém roce se VŠKK zúčastnila již druhé mezinárodní konference. V rámci vědeckého projektu Jáchymov ve 20. století – místo paměti evropských dějin (12.–14. října 2016) vystoupili se svým příspěvkem rektorka školy Markéta Kořená a vedoucí Katedry literární tvorby Daniel Kubec (nahrávku příspěvků naleznete zde). Pedagogové a studenti oboru Literární tvorba zajistili i doprovodný program konference: scénické čtení z díla českého spisovatele Karla Pecky Bylo toho dost… a tematickou výstavu Jáchymov v literatuře, která bude v karlovarském muzeu ke zhlédnutí až do konce roku. Fotodokumentaci akce zajistila studentka oboru Fotografie a audiovize Anna Hladká.

Zahájení akademického roku

V pondělí 26. září první studenti nastoupí na VŠKK, aby zahájili studium. Ve škole už je tvůrčí atmosféra a studenti i vyučující se těší na kreativní práci v ateliérech a dílnách. I vy se k nám ještě můžete přidat, když do 10. října podáte přihlášku.

Čtení ve vlaku

VŠKK se od 19. do 22. září podílela spolu se Školou Michael na organizaci Festivalu autorského Čtení ve vlaku. V tomto ročníku během jízd vlakem četla například Radka Denemarková, Michal Viewegh, Radka Třeštíková nebo Martin Reiner. Závěrečné besedy na aktuální literární témata se zúčastnil i náš garant oboru Arnošt Goldflam a rektorka školy Markéta Kořená.

Přijímací řízení na VŠKK

Přijímací řízení

Ještě se můžete přihlásit na přijímací řízení, které proběhne 26. září. Zašlete ukázku svého literárního díla nebo si přineste portfolio svých fotografií či výtvarných prací. Odborná komise během vstřícného ústního pohovoru vám poskytne zpětnou vazbu. K přijímacímu řízení se dostavte vždy v 8.30.

Více informací o přijímacím řízení naleznete zde.
Výsledky přijímacího řízení z 8. 9. 2016 zde.
Zápis ke studiu se koná 14. září od 9.00.

Jan Binar, AKA

Naším partnerem je AKA (Asociace komunikačních agentur)

„Správná kombinace obrazu a slova dokáže změnit chod dějin. A kultivovaná kreativita má stěžejní význam pro dosažení komerčního úspěchu. Jsem rád, že je tu škola, která na to dokáže lidi připravit.“

JAN BINAR,
prezident AKA,
CEO McCANN-ERICKSON

New York Film Academy

Smlouva o spolupráci

VŠKK uzavřela smlouvu o spolupráci s americkou vysokou školou New York Film Academy! S touto školou sdílíme nejen specializace a celou řadu předmětů (grafický design, fotografie a animace, filmová publicistika), ale také filozofii, že nejvíce se studenti naučí, když sami tvoří.

Web NyFA: https://www.nyfa.edu

#vatanavejsku soutěž

Soutěž: #vatanavejsku

Vyhraj peníze na školné! Buď kreativní a udělej fotku na téma „vejška“! Sdílej fotku na instagramu s hashtagem #vatanavejsku a pak sleduj, jaký má tvá fotka úspěch. Odborná porota vybere 13 nejlepších fotek, autoři 12 z nich získají slevu na školné a hlavní vítěz vyhraje školné na celý akademický rok! Foť hned teď a můžeš to být právě ty!

První vědecká konference za účasti VŠKK

Od 15. do 17. září 2016 proběhla v Tasově mezinárodní konference „Jakub Deml a literární tradice“, na jejíž přípravě se podílela i naše škola. Na konferenci se svým příspěvkem vystoupila rektorka VŠKK, studenti literární tvorby a pedagogové se podíleli na organizaci a moderování celé akce.

Den otevřených dveří na VŠKK

Den otevřených dveří

Ve středu 29. června se konal den otevřených dveří. Zájemci o studium se mohli seznámit s fotografickým, grafickým a animačním ateliérem a také si vyzkoušeli dílnu tvůrčího psaní. Přijďte i vy, další den otevřených dveří proběhne 14. září 2016: spisovatelé, grafici a animátoři vám představí své profese a předvedou vám, na co se během studia na VŠKK můžete těšit.

Budova VŠKK

Rekonstrukce budovy školy

Již v těchto dnech pro vás rekonstruujeme budovu VŠKK v Praze Na Pankráci, jen pár kroků od stanice metra Pražského povstání. Připravujeme pro vás profesionální ateliéry, moderně vybavené počítačové a jiné učebny a zejména kultivované a přátelské prostředí, kde budete rádi a efektivně trávit čas studia. Přijďte se o tom přesvědčit 14. září 2016 na den otevřených dveří.