Aktuality

Vyhlášení výsledků 5. ročníku Ceny Alexandry Berkové

25.9.2023

Vyhlášení výsledků 5. ročníku Ceny Alexandry Berkové se uskutečnilo ve čtvrtek 21. září jako součást festivalu Čtení ve vlaku 2023, který již desátým rokem pořádá Vysoká škola kreativní komunikace / Literární akademie spolu se SŠ a Akademií Michael. Akce se uskutečnila v knihkupectví Luxor ve vestibulu hlavního nádraží v Praze. Veřejnost i ocenění měli příležitost setkat se se známými českými spisovateli, mj. s Michalem Vieweghem a Františkem Kotletou.

Vítězkou literární soutěže se stala Alice Knoblochová z Gymnázia Dr. Josefa Pekaře v Mladé Boleslavi s poezií. Obdržela hlavní cenu – roční stipendium na Vysoké škole kreativní komunikace.

Odborná porota pak čestným uznáním ocenila Terezu Jandovou z Gymnázia bratří Čapků v Praze a Víta Provazníka z Obchodní akademie a jazykové školy z Ústí nad Labem. Všichni obdrželi knižní ceny.

Ceny předala rektorka Vysoké školy kreativní komunikace Dana Janovská a ředitel Literární akademie (vedoucí Katedry literární tvorby VŠKK) Václav Krištof.
Všem oceněným gratulujeme!

 

Vítězka, ocenění, vedení školy s Michalem Vieweghem a Leošem Kyšou, pedagogy tvůrčího psaní

Rektorka VŠKK Dana Janovská předává čestné uznání poroty Vítu Provazníkovi

Václav Krištof, ředitel Literární akademie,vítězka Alice Knoblochová se stipendiem a Dana Janovská, rektorka VŠKK

Václav Krištof, ředitel Literární akademie, Dana Janovská, rektorka VŠKK a držiteka čestného uznání poroty Tereza Jandová