Literární akademie je místem, kde slovo žije.

Udělej první krok

Literární akademie

Dnes a tady

Vysoká škola kreativní komunikace v oblasti tvůrčího psaní navázala v roce 2016 na Literární akademii (soukromou vysokou školu Josefa Škvoreckého). Nynější Literární akademie, je tedy součástí Vysoké školy kreativní komunikace a nabízí vám výuku Literární tvorby. VŠKK je ale jiná škola než Literární akademie. Jdeme cestou turínské školy Holden, což plně odpovídá studijním programům VŠKK, a především studiu bakalářských specializací Literární tvorby.

Prezenční bakalářské studium

Program Literární tvorba (specializace)

Literární tvorba / BcA.

Při studiu u nás jde o vstup do světa, v němž je nejvyšší metou poznávání, tvořivost a nejvyšším štěstím objevování dosud utajeného. Záleží na každém z vás, zda a jak nabízených možností využijete – nikoho totiž nelze donutit, aby pracoval na osobnostním rozvoji, aby po sokratovsku poznal sebe sama a své možnosti, aby rozvinul svůj talent. Všichni si přejeme, aby se vám to u nás dařilo.

 

Alessandro Baricco před časem napsal: „Škola Holden není školou tvůrčího psaní v pravém slova smyslu. Je to škola narativních technik, což by se dalo přiblížit velice jednoduchým konstatováním: neučíme pouze psaní románů, ale vyučujeme i základy jiných forem vyprávění: filmu, reklamy, divadla, komiksů, hudby. Ve skutečnosti je to všechno mnohem jemněji strukturované a také mnohem složitější. Za podobným didaktickým záměrem se skrývá myšlenka, na které je vlastně škola Holden založena a od níž se všechno odvíjí: pokoušíme se vychovat vypravěče, a ne jen spisovatele nebo režiséry či dramatiky“.

Zpět na specializace
Vyber si z dalších specializací