Aktuality

Jakub Kohák zapózoval s krabicí Motherbox

13.2.2019

Setkání proběhlo v restauraci. Zúčastnění si našli klidné místo a začali. Jakub Kohák trpělivě zodpověděl na kameru všechny valentýnské dotazy a poté velice sympaticky zapózoval před objektivem s krabicí Motherbox ve tvaru srdce. „Jakub na mě působil velice uvolněně. Na všechno odpovídal hned. Bylo vidět, že odpovědi nemá dopředu připravené,“ zhodnotila rozhovor Barbora. „Je to velký sympaťák, člověk, který je sám sebou a na nic si nehraje!“ doplnila svou kolegyni Simona.

Z příjemného setkání nebyly nadšené pouze stážistky. Také zakladatelka Motherboxu, Martina Schovancová, si společnou práci s Jakubem pochvalovala. „Velice si vážím toho, že Jakub Kohák náš projekt podpořil,“ uvedla a zároveň dodala, že je pro ni symbolem úžasného tatínka a skvělého muže.

Natáčení proběhlo poklidně. Ačkoli bylo zapotřebí zvládnout spoustu práce, zbyl čas i na něco dobrého k jídlu a pití. Celý rozhovor se nesl v příjemném duchu a uvolněné atmosféře, což se samozřejmě velmi pozitivně projevilo i na získaném materiálu.

„Inspirace se ten večer rozhodně dala čerpat ode všech, kteří se mnou seděli u stolu. Každý se věnuje jiné činnosti, od každého se můžeme mnohé naučit,“ zhodnotila svoje dojmy Simona, která studuje obor fotografie a audiovize na Vysoké škole kreativní komunikace. Fotografování ji velmi baví, chtěla by se mu věnovat i v budoucnu. Zároveň ji nenechává chladnou móda. Jak sama řekla – móda a fotografování spolu úzce souvisí. Barbora také studuje fotografii na Vysoké škole kreativní komunikace. Momentálně je ve třetím ročníku. Touto školou chtěla navázat na svoje středoškolská studia, během kterých se věnovala fotografii a filmu. Na současné škole jí připadá nejlepší to, že se zaměřuje i na reklamu – reklamní fotografie má dle jejích slov budoucnost.

A jak stážistky hodnotí svou praxi v Motherboxu? Obě se shodly na tom, že je velmi zaujal originální nápad, který se skrývá za touto firmou. Zároveň se jim líbí práce v mladém a tvořivém kolektivu a také energie, která z projektu srší.

Chtěla bych poděkovat studentkám, že si pro stáž vybraly právě moji firmu, kterou jsem založila jako těhotná. Vážím si jejich práce a nápadů. Jako poděkování jsem zprostředkovala právě setkání s tak úžasnou osobností jako je Jakub Kohák a nechala studentky, aby vše nafotily a natočily,“ reagovala na stážistky Martina Schovancová.

Kromě Báry a Simony absolvují svou stáž v Motherboxu ještě další dvě studentky – Eva Lauberová a Tereza Hořtová. Obě dvě také studují Vysokou školu kreativní komunikace – Tereza fotografii a audiovizi a Eva literární tvorbu. Tato škola však nabízí i mnohé další obory, například grafický a mediální design, kreativní marketing, management v kreativním průmyslu, on-line marketing nebo animaci a vizuální efekty. Dá se říci, že sdružuje obory, které jsou v dnešním světě stále více zapotřebí.

Jakub Kohák rovněž vyjádřil své sympatie tomuto propojení studia a praxe. Všichni zúčastnění se shodli, že je to velmi užitečné. Studentky tak mohou získat cenné zkušenosti, které jim pomohou naplno se ponořit do oboru, který si zvolily.

„Jsem moc ráda, že mohu být na stáži právě v Motherboxu. Jedná se o zajímavý koncept, který má podle mého smysl, protože dělá lidem radost,“ dodává Eva.

Článek: Motherbox.cz