Aktuality

Lidé na VŠKK: Mgr. Diana Benediktová

20.10.2022

Dnes jsme vyzpovídali Dianu Benediktovou, která na VŠKK působí jako prorektorka pro rozvoj školy. Její profesní zkušenosti jsou však mnohem širší – působila nejen na akademické půdě, ale také jako Game Producer pro MasterChef Česko, lektorka tance nebo například organizátorka svateb, narozeninových oslav a firemních večírků. Podle Diany má VŠKK ve vedení srdcaře a workoholiky – a my můžeme jen doplnit, že to tento rozhovor více než potvrzuje.

Na VŠKK zastáváte funkci prorektorky pro rozvoj školy. Můžete nám přiblížit náplň Vaší práce?
Řeším hodně formální věci týkající se školy. Akreditace studijních programů, strategické plány, kontrolní zprávy, výroční zprávy… zastupuji nás v Radě vysokých škol. Často mám pocit, že hlavně bojuji se zkostnatělým systémem vzdělávání u nás. Navíc jsme tady celkem malý tým, takže jsme víceméně všichni součástí všeho.

Jak jste se na tuto pozici vlastně dostala?
Úplně původně reakcí na inzerát na Jobsu. 🙂 Nastoupila jsem na pozici koordinátorky kateder, ale poměrně rychle se moje náplň práce začala organicky přetvářet do dnešní podoby.

V čem se liší VŠKK od ostatních vysokých škol?
Má ve vedení srdcaře a workoholiky. To je jedna věc. A pak se snaží jít proti proudu. Fakt se snaží dělat věci jinak, vzdělat studenty tak, aby mohli rovnou nastoupit do pracovního procesu, předat jim víc, než jen obsah skript a taky poskytuje luxusní servis – třeba odpovídání na zprávy na
Messengeru v sobotu v osm večer podle mě není úplný standard. Náš pracovní chat na WhatsAppu jede v podstatě nonstop.

Na Karlově univerzitě jste vystudovala obor Čeština v komunikaci neslyšících. Proč jste se rozhodla právě pro toto zaměření?
Mně se v té době hrozně líbil znakový jazyk. Šla jsem na víkendový kurz a nabyla dojmu, že mi to děsně jde (ha ha). A češtinu, tu miluju odjakživa. Přihlásila jsem se a vystudovala nakonec bakaláře i magistra. Byl to náročný obor a já v té době jela naplno ve víc oblastech, takže jsem pravidelně dvakrát ročně kolabovala vyčerpáním, ale vzpomínám na to ráda a s obdivem sama k sobě.

Věnovala jste se i organizování a koordinování svateb, narozeninových oslav a firemních večírků. Jsou za touto prací i nějaké činnosti, které lidé „mimo obor“ nevidí?
Já myslím, že možná nevidí spíš ty obyčejné věci, že vidí jen to hezké, jako květinovou výzdobu, dorty, hudbu, ale základ je pořád práce s lidmi, a to je často velká lahůdka.

Jaká zakázka pro Vás byla v této oblasti největší výzvou?
Třeba akce, kde se účastní více kultur, jsou vždycky výzvou, ale tou největší výzvou je podle mě zabavit, zaujmout a potěšit bandu dětí, ty vám v případě sebemenší nespokojenosti dají okamžitou a nemilosrdnou zpětnou vazbu (a jejich rodiče pak ještě větší).

V TV Nova jste působila jako Game Producer pro třetí řadu reality show MasterChef Česko. Jaké máte na tuto dobu vzpomínky?
MasterChef byl fičák, budila jsem se hrůzou uprostřed noci, ale na konci byly slzy, že je po všem. Tyhle projekty jsou trochu jako letní tábor, trávíte se štábem více času než s kýmkoliv jiným, nestíháte mít moc jiných myšlenek a zážitků, je to hodně hodně intenzivní. Práce na MCH plodila hlavní ovoce až po skončení – byla jsem pak neskutečně vyklidněná, najednou po mně nikdo nechtěl něco naprosto nemožného do deseti vteřin a já byla v zenu. A navíc jsem si říkala, že když jsem zvládla tohle, zvládnu už všechno. 😀

Máte blízko k tanci, dokonce jste byla i jeho lektorkou. Jak dlouho se tančení věnujete?
S tancem jsem začala ve dvanácti letech a po dlouhou dobu pro mě byl úplně vším. Naprosto jsem jím žila, budila se a usínala jsem s ním, totálně mě naplňoval. „Sorry, nemůžu, mám trénink“ bych si tenkrát mohla nechat vytisknout na tričko. V osmnácti jsem pak začala učit a prošlo mi pod rukama několik stovek tanečníků od předškolních po dospělé. Bylo to úžasné i unavující a spoustu mě toho naučilo. Už dlouho neučím, i s vlastním tancováním mám teď pauzu, a obojí mi sem tam chybí, miluju jeviště a „pět, šest, sedm, osm“ mi z pod kůže taky nikdo nedostane.

Když vynecháme tanec, máte i jiné koníčky, které Vám pomáhají se odreagovat?
Vyzkoušela jsem toho dost, fitbox, lezení na stěně, heat, hotjógu… ale poslední dobou mi na vyčištění hlavy pomáhají hlavně „obyčejné“ procházky. Nasadím noise cancelling sluchátka a vyjdu do přírody. Pak taky pomáhají knížky, puzzle, seriály, YouTube, Instagram a taky třeba pečení.

Dosáhla jste ve Vašem profesním životě nějakého úspěchu, za který jste obzvlášť ráda?
Jako první jsem si vybavila taneční momenty. Když jsem si vytančila stipendia od dvou amerických choreografů a když si mě vybrala jedna francouzská choreografka pro jedno svoje speciální dílo. Jako druhá mi na mysl vytanula chvíle, kdy jsem stála v Miami v kanceláři guvernéra, kam mě dovezl vládní speciál, a dohlížela na to, co říká vicepremiér naší země. A do třetice fakt, že jsem přežila MasterChefa.

Autor: Karolína Havlová