Aktuality

Sám doma? Pokoje 2020

25.11.2020

Ani v tomto roce nemohla chybět výstava Pokoje. Jen je kvůli aktuální situaci přesunuta do online prostředí. Jak vypadá projekt, se kterým se účastní studenti Fotografie a audiovize?

Organizátoři Přehlídky mladého umění Pokoje letos s respektem k nařízenému sociálnímu distancingu vyzvali studenty vysokých uměleckých škol k využití svých vlastních pokojů a ateliérů. Ti uplatnili svou fantazii a talent a v průběhu listopadu mohli výsledné projekty přihlásit do letošní tzv. Stay Home Edition.

Tvorbu studentů Ateliéru FA na VŠKK přiblížila Tereza Hořtová: „Inspirovali jsme se scénou z filmu Sám doma, kde Kevin vytvoří pohyblivé postavy, aby to vypadalo, že jsou v domě lidé. Reagovali jsme tak na dnešní dobu restrikcí, kdy není vhodné se scházet ve velkém počtu lidí, natož pořádat domácí party, což zároveň ale může být psychicky náročné. Hlavní hrdina našeho videa si tedy uspořádal domácí večírek po svém. Použili jsme figuríny, které jsme rozpohybovali, pokoj jsme naaranžovali tak, jako by se v něm skutečně odehrávala party a ve videu postupně odkryli realitu – divák se nejdříve setkává se siluetami postav, až později zjišťuje, že živý člověk je v bytě jen jeden.

Budeme zástupcům našeho studentstva držet palce. Přihlášené projekty si můžete prohlédnout na webu výstavy www.prehlidkapokoje.cz od 7. do 20. prosince.