Aktuality

Prague Photo 2022

14.11.2022

Fotografové a všichni milovníci fotky vědí moc dobře, jak se okamžiky loví a proměňují ve věčnost. A takové mistrovsky zvěčněné okamžiky jste si mohli prohlédnout na již 16. ročníku PRAGUE PHOTO, festivalu fotografie v barokním Hrzánském paláci v Praze.

Bylo na co se koukat. Čekali vás různorodí fotografové, galerie a společnosti zabývající se fotografií a vystavené originály téměř sto padesáti autorů současných i klasiků. Letos jste se mohli účastnit i nově zařazených pop-up prezentací jednotlivých autorů. Rozsáhlou expozici uvedlo italské centrum fotografie –⁠ Centro Sperimentale di Fotografia Adams, Roma.

A teď síň slávy. Na této fantastické akci totiž přikládali ruku k dílu i studenti VŠKK a Školy Michael. Na vizuálu 2022 se svojí fotografií podílela Tatiana Zvolská, absolventka Střední školy Michael, která v rámci letošní přehlídky uvedla portfolio své práce. A tradičně uvedlo PRAGUE PHOTO obsáhlou sekci tvorby nejmladší generace fotografů – studentů a čerstvých absolventů sedmi odborných škol, mezi kterými jsou i studenti a absolventi VŠKK.

BcA. Emma Brilla, Martina Čulíková, Tomáš Gál, BcA. Karel Komorous, MgA. Lukáš Kopecký, BcA. Alisa Lisichkina, MgA. Isabel Magdić, Klaudie Moravcová, Matěj Kryštof Řešátko, Oliver Stejskal, Alina Yakymtso.

Během slavnostního zahájení byla předána cena PRAGUE PHOTO YOUG AWARD mladému laureátovi.