Aktuality

Dobrý rozhovor diváka popudí

30.11.2018

Daniela vystudovala Právnickou fakultu Univerzity Karlovy v Praze. Profesní kariéru začala v Tiskové agentuře Arteria a v roce 1993 nastoupila do České televize, kam se dostala hlavně proto, že v té době žurnalistická oblast nedisponovala mnoha novináři znalými práva. Působila v pořadech Události, komentáře a Interview ČT24.

Studentům objasnila, co takové interview obnáší. Ona sama dbá na „drsnou“ přípravu, při které se snaží číst mezi řádky, pochopit osobnost zpovídaného a snažit se předpovědět, jak by mohl reagovat. Svou práci ale nemůže brát jako rutinu, neboť nikdy si nemůže být jistá, co se v průběhu rozhovoru stane. Zmínila, že je důležité se odprostit od antipatií, ale i naopak (proto odmítá dělat rozhovory např. s politiky, se kterými si tyká). Dobrý rozhovor je podle ní dynamický, obsahuje něco dříve nevyřčeného, popudí diváka a vyvolá diskusi. Vyvrátila to, že pokládá otázky podle svých vlastních názorů – „to bych byla názorový schizofrenik.“

Prozradila, jak probíhá práce pro DVTV. „Garantujeme nesestříhaný obsah. Co se natočí, to jde ven.“ Jelikož se zde nezabývají jen politickými tématy, tak přijde do kontaktu s různorodými lidmi, ČR je dost kreativní v tom, jak generuje zajímavé lidi. Způsob, jakým pracují s hosty a tématy, jak dávají dohromady něco, co se na první pohled zdá nespojitelné, v tom vidí hlavní přidanou hodnotu DVTV.

Tereza Bartošková, 2. ročník, Literární tvorba