Aktuality

Rozhovor s provozní naší kavárny DomečeKK

4.1.2024

Maruška Frantsova je novou provozní DomečKKu, tedy útočiště studentů, pedagogů a návštěvníků VŠKK. Jak se jí v DomečKKu líbí, co všechno nyní naše milované bistro nabízí a jaké akce se tam pořádají? To všechno se dozvíte jak v rozhovoru s Maruškou, tak přímo „na místě činu“, v DomečKKu!

Co pro Vás znamená DomečeKK?
DomečeKK je vyloženě a doslova domeček, domov, místo, kde se lidé cítí dobře. Lidé se tam učí, baví, odpočívají, je to úplně jako doma. Myslím si, že název přesně vystihuje to, k čemu slouží.

Jaká byla Vaše cesta do DomečKKu?
Asi patnáct let (možná víc, nepamatuji si přesně) se známe s Galinkou, která pracuje na recepci VŠKK. A v létě nám volala, že se do studentské kavárny hledá provozovatel. Představila jsem si bufet ve třetím patře 😀 Přišla jsem se podívat a úplně jsem se do toho místa zamilovala. Krásný dvůr, pěkný interiér, má to své kouzlo… a řekla jsem si, že tu chci zůstat 🙂

Jak se Vám v DomečKKu líbí?
Potom, co jsme otevřeli, se nám v DomečKKu líbí ještě více než tehdy v létě, kdy jsem seděla na krásném, ač prázdném dvoře. Bylo to krásné vizuálně, ale teď to má duši v podobě super lidí, kteří dokážou ocenit to, co děláme.

Co Vás překvapuje na studentech VŠKK?
To je super otázka! Zaprvé se nám strašně líbí, jak jsou tito lidé kreativní, jak se oblékají. VŠKK je plná, jak se říká, „vystajlovaných“ lidí, je radost na ně pohledět. Spousta lidí má vyloženě svůj styl a mě baví je pozorovat. Na módní kreace některých dětí se těším každý den, opravdu dokážou překvapit 🙂 A překvapuje mě osobně to, že se dokážou učit s pivkem v ruce, to jsem za svých studentských let nezažila 🙂

Co všechno může DomečeKK nyní nabídnout?
Dnes Domečekk může nabídnout plnohodnotné stravování, například snídaně – plněné bagetky, croissanty, omelety, připravujeme také nabídku domácích jogurtů. Každý den čerstvě uvařené obědy – polévka a dvě hlavní jídla za dostupné ceny. Paní kuchařka denně peče domácí buchty, koblížky, koláče. Od paní cukrářky zase máme výborné dortíky a zákusky. Dobrá káva, domáci limonády, pivko a vínko, to je samozřejmostí.

Mohou se na Vás studenti obracet ohledně návrhů nebo akcí?
Byli bychom rádi, kdyby studenti v Domečkku pořádali své vlastní akce (beer pong, tématické večery, zábavu). Rádi uspořádáme také narozeninové party a oslavy. Vůbec se ničemu nebráníme, naopak chceme, aby prostory Domečkku byly využité maximálně. Budeme rádi také za jakékoliv nápady, jsme plně otevřeni jakýmkoliv návrhům, nebojte se nás oslovit!

Jaké máte s DomečKKem plány do budoucna?
Do budoucna bychom se rádi více poznali s lidmi, kteří nás navštěvují, přece jen jsou to stejné tváře, a také bychom rádi pořádali více akcí. Máme za sebou Welcome party a Halloween party a myslím si, že se obě povedly a děti baví 🙂

Neváhejte a navštivte naši kavárnu, budeme se na vás těšit.