Aktuality

Kniha je jako cesta, která má začátek a konec.

30.11.2018

Pavel Renčín začal publikováním povídek, později se pustil do delších textů. Zpočátku se jeho tvorba nesla v duchu urban fantasy, byl srovnáván s Neilem Gaimanem. Zatímco dnes jeho poslední vydaný titul nese spíš rysy detektivního thrilleru s hororovými prvky.

Studenty literární tvorby seznámil se svou autorskou cestou a sdílel s nimi zkušenosti se spoluprací jak s malými, tak většími nakladateli: „Nemyslete si, že jsem nakladatelsky promiskuitní. Je to spíš tak, že se na začátku člověk hledá.“ Nesmělo chybět udělování profesních rad, které studenti velmi ocenili.

Mluvil také o kritice – „zpětná vazba může být velkým průšvihem, ale i velkou pomocí, čtenář má v 90 % pravdu“ – které se nejvíce vydal všanc při tvorbě románu Labyrint, jelikož jej po částech publikoval na webu (později v časopise Pevnost) a nechal čtenáře, aby ho v průběhu ovlivnili.

Nyní, těsně po vydání románu Klub vrahů, přepnul do role markeťáka, která ho mimo psaní živí, je ve fázi, kdy mluví a nepíše: „Aktivně čekám na nápad, jako lovec na číhané.“

Autor: Tereza Bartošková, 2. ročník, Literární tvorba