Aktuality

Absolventi: Bc. Julie Zákostelecká

7.3.2023

Julie na VŠKK absolvovala bakalářský program, specializaci Kreativní marketing a komunikace. Rozhodla se na naší škole pokračovat i v rámci magisterského studia, tentokrát však v odlišném oboru. V rozhovoru nám prozradila, co vše si lze z rozdílných specializací odnést a jak může studentům pomoci profesní certifikát. Nezůstali jsme ale pouze u tématu školy, Julie se podělila také o své pracovní projekty a koníčky, které jí pomáhají aktivně odpočívat.

Momentálně jsi ve druhém ročníku magisterského studia oboru Literární tvorba a mediální komunikace. Jaké je pro tebe studium na VŠKK?
Na VŠKK oceňuji hlavně individuální přístup a možnost spolupráce s profesionály ve svém oboru. Právě díky kontaktům získaným v rámci studia jsem se dostala k zajímavým projektům a pracovním příležitostem. Bakaláře jsem absolvovala také na této škole, ale v oboru kreativní marketing. Měla jsem tedy možnost pracovat jako korektor či copywriter, kde jsem byla schopna zkombinovat psaní a marketing.

Studovala jsi tedy i marketingový obor. Jaké v těchto oborech vidíš rozdíly?
Upřímně se nesnažím hledat rozdíly, ale spíš využívat právě průsečíky těchto dvou oborů a ty potom dále využívat. Z kreativního marketingu si můžu vzít znalost trhu a cílové skupiny, z literární tvorby a mediální komunikace zase to, jak napsat poutavý text.

Co si myslíš o profesním uplatnění po studiu VŠKK? Po bakaláři jsi získala i profesní certifikát — pomohl ti například v práci?
Profesní certifikát jsem zatím neměla šanci uplatnit. Již třetím rokem pracuji na částečný úvazek jako marketingový specialista v jedné pražské developerské společnosti. Vzhledem k tomu, že ale tento certifikát vznikl ve spolupráci VŠKK s AKA, jsem si jistá, že bude v rámci výběrového řízení výhodou. Velká výhoda do budoucna, respektive do profesního uplatnění, jsou právě kontakty získané v rámci studia.

Čemu se věnuješ ve své práci?
Mimo marketingového specialisty spolupracuji na různých menších projektech. Často dělám právě korektury, třeba pro původně studentský projekt MAPAMÁTKY nebo designový časopis. Mám blízko k architektuře, designu a umění obecně, proto mě vždy potěší, když mám možnost se na takových projektech podílet i na profesní úrovni.

Máš při studiu čas i na své koníčky?
Mám to štěstí, že se mi koníčky prolínají s mým pracovním i studijním životem. Ráda si ale aktivně odpočinu na boulderu nebo v horách, knížku občas vyměním za film či seriál.

Máš nějakou radu pro nováčky, které čeká na VŠKK první rok?
Všímejte si lidí kolem sebe a získávejte kontakty. To je to nejhodnotnější, co Vám může tato škola poskytnout.

Autorka rozhovoru: Karolína Havlová