Literární tvorba a mediální komunikace

Prezenční magisterské profesní studium
Program Literární tvorba a mediální komunikace (kód: N0232P310001)

Podstatou komunikace je spojení. Abychom se úspěšně dokázali spojit s vnějším světem, musíme komunikovat jasně a srozumitelně. Můžeme však jít ještě dál – komunikovat se svým okolím tvůrčím způsobem a prezentovat své nápady natolik přesvědčivě, že si získají pozornost jak v Čechách, tak v zahraničí. Literární tvorba není jen o tvůrčím psaní. Naši absolventi dokáží bystře a originálně myslet a komunikovat ústně i písemně. Chcete své okolí přesvědčit o svém talentu? Musíte ho umět předat.

 

Literární tvorba je součástí Literární akademie:

Program Literární tvorba a mediální komunikace, který vyučujeme v rámci Literární akademie, je zaměřen prakticky i teoreticky. Studenti si osvojí účinné
komunikační dovednosti, které uplatní v jakémkoliv odvětví mediální sféry. Texty (příběhy) jsou všude kolem nás – knihy, filmy, časopisy, internet (reklama). Absolventi budou připraveni uspět ve všech profesích, které vyžadují nadstandardní znalost tvůrčího psaní a komunikace. A znáte snad nějakou, která to nevyžaduje?

V magisterském studijním programu klademe důraz na praktické semináře (tvůrčí dílny), v rámci kterých bude vaše psaní soustavně konstruktivně kriticky komentováno. Vyučujeme v malých skupinách a naši učitelé, sami úspěšní spisovatelé či reprezentanti mediálního světa, se každému studentovi věnují s individuálním nasazením. Absolvent magisterského programu Literární tvorba a mediální komunikace bude vítaným členem každého mediálně orientovaného projektu. Chcete napsat román, scénář k filmu, článek o módě, divadelní hru, opravdu úspěšnou reklamu nebo vzrušující reportáž? My vás to naučíme.

STUDIJNÍ PLÁN

On-line přihláška

Uplatnění absolventů

  • Moderátor, redaktor, editor v médiích
  • Vůdčí osobnost v kulturní či mediální sféře
  • Umělecký či literární kritik
  • Spisovatel (prozaik, básník, scenárista, dramatik)
  • Novinář

Požadavky magisterského studijního zaměření

Podmínkou přijetí ke studiu v magisterském studijním programu, který navazuje na bakalářský studijní program, je řádné ukončení studia v kterémkoliv typu bakalářského studijního programu a úspěšné absolvování přijímací zkoušky.

Přijímací zkouška umělecky orientovaného studijního programu má formu 2 písemných testů a ústního pohovoru:
1) Písemný test z anglického jazyka
2) Písemný test všeobecných znalostí – kulturně-historicko-politický přehled
3) Ústní pohovor – vlastní autorská tvorba / portfolio prací

Základní cena za semestr: 46 400 Kč.

Více o cenách

Udělej první krok

Přijímací řízení

 

Zpět na specializace
Vyber si z dalších specializací