Radio Cut

Kontroverzní podcast bez kontroverzí z oblastí filmu, hudby a žhavých témat ze společnosti.

Jsme na Spotify

GRITSAYEV: „To, co někdo vnímá jako práci, já beru jako život.“

V dnešním díle jsme si popovídali o tom, jaké to je v 19ti letech rozjíždět startup a o pár let později stát v čele hned dvou společností. Proč lidem chybí vášeň pro práci a z jakého důvodu někdo upřednostní vlastní bussines před kariérou v korporátu? Vsadit všechno na jednu kartu nebo raději po malých krůčcích dosahovat vrcholků? A proč velké agentury nechtějí přijímat stážisty? To a mnohem více se dozvíte v novém díle Josefíny a Edyna, kteří si pozvali hosta Alexe.

Radio Cut
GRITSAYEV: „To, co někdo vnímá jako práci, já beru jako život.“

TÁZLEROVÁ: „Svět už se do normálu nevrátí. Kávovej fašismus je extrém.“

Blogerka, influencerka, absolventka VŠKK a milovnice kávy Veronika Tázlerová byla dalším hostem našeho podcastu. Co si myslí o aplikaci Clubhouse, jaký má vztah k hipsterům a jaký má názor na kávový fašismus? Zůstane podle ní ještě marketing takový jako jsme ho znali před pandemii? Nebo se budeme soustředit už výhradně na online? Dozvíte se v dnešním díle. Nezapomeňte nás sledovat na IG @radio_cut
Radio Cut
TÁZLEROVÁ: „Svět už se do normálu nevrátí. Kávovej fašismus je extrém.“

Syndrom vyhoření. Jak jsou na tom studenti vysokých škol?

Zkouškové se blíží a s ním pocit demotivace. Kde je hranice špatné nálady, únavy, demotivace a kde se už jedná o syndrom vyhoření? Kolik známek vyhoření splňujete a co vám může pomoci? Naše tipy a triky a osobní zkušenosti v dnešním díle Radio Cut.

Radio Cut
Syndrom vyhoření. Jak jsou na tom studenti vysokých škol?

LAŠTOVKA: „U televize sedí nejvíce lidí od roku 1997.“

Naším dnešním hostem je Petr Laštovka, srdcař české reklamy, člen Prezidia Komunikačních agentur, žurnalista, online marketér a jak sám o sobě říká Kancléř, alias nový vedoucí školní reklamní agentury Kreativní Kancl. Poslechněte si o jeho dlouholeté praxi, o začátcích českého marketingu, o umělé inteligenci či sportovním zpravodajství. Více naleznete uvnitř podcastu.

Radio Cut
LAŠTOVKA: „U televize sedí nejvíce lidí od roku 1997.“

Připadáš si jako postava v hororu, které všichni říkají ,,Nechoď tam!”

Úplně jiný díl, než na jaký jste zvyklí. Edyn vyzpovídal Josefínu, která se otevřela a promluvila o osobních zkušenostech se stalkingem. Kde je hranice sdílení na Instagramu a co nám už může ublížit? Co když stalkera nezastaví ani trestní oznámení a kdo si za vámi dovolí vkročit až na univerzitní půdu? Jak se oběť chová, když ho ovládne strach? To a mnohem více v dnešním osobním díle.

Radio Cut
Připadáš si jako postava v hororu, které všichni říkají ,,Nechoď tam!”

Kyša alias Kotleta: „Tlustý umřou jako první.“

Leoš Kyša alias František Kotleta je jeden z nejvýraznějších spisovatelů české fantastiky. V tomto díle jsme ho vyzpovídali jak oslavil narozeniny se svým otcem Michailem Sergejovičem Gorbačovem, situaci v pohraničí a na Bruntálsku, Star Wars, Harry Pottera, nadpřirozeno, telekinezi a proč si národ český má tendence dělat ze všeho bžundu. Zajímá Vás na co má Leoš Kyša fetiš a proč je podezřívavý? Dozvíte se v dnešním díle.
Radio Cut
Kyša alias Kotleta: „Tlustý umřou jako první.“

Covidu čelem (cestování v době covidové)

Kam můžu vycestovat a kde zůstanu v karanténě? Jaké testy a formuláře potřebuju, kam se dostanu bez testu? Josefína a Edyn a díl plný rad, které Vám (snad) usnadní výběr dovolené v době covidové.

Radio Cut
Covidu čelem (cestování v době covidové)

VACULÍKOVÁ: „Vagína pohlcuje muže v mytoligii přírodních národů poměrně často.“

Co by na náš podcast asi řekl Freud? A jak se Sigmund Freud vyučuje na amerických univerzitách? Co si myslí PhDr. Michaela Vaculíková PhD. o transgenderu nebo toxické pozitivitě? To a mnoho dalšího ze světa sociologie a psychologie se dozvíte v dnešním díle.

Radio Cut
VACULÍKOVÁ: „Vagína pohlcuje muže v mytoligii přírodních národů poměrně často.“

V síti socialních sítí

V dnešním díle se Edyn s Josefínou podívali pod pokličku nové aplikaci Clubhouse, pověnovali se historii sociálních sítí. Zmínili, jaké negativní dopady na naší psychiku sociální sítě mají a prozradili, jaké sítě nejvíce používají oni sami.

V síti socialních sítí

KOZLÍK: „Všichni věděli, že si na něco hrají, ale mě to nezajímalo.“

Dnes jsme vyzpovídali docenta Vladimíra Kozlíka, garanta vizuální tvorby a našeho profesora fotografie. Mluvili jsme o jeho začátcích ve fotografii, o angažmá coby vedoucího katedry fotografie na FAMU a o životě celkově.

Radio Cut
KOZLÍK: „Všichni věděli, že si na něco hrají, ale mě to nezajímalo.“
Vyber si z dalších specializací