Radio Cut – původní

Kontroverzní podcast bez kontroverzí z oblastí filmu, hudby a žhavých témat ze společnosti.

Jsme na Spotify

2. 4. 2021

V dnešním díle se Edyn s Josefínou podívali pod pokličku nové aplikaci Clubhouse, pověnovali se historii sociálních sítí. Zmínili, jaké negativní dopady na naší psychiku sociální sítě mají a prozradili, jaké sítě nejvíce používají oni sami.

27. 1. 2021

Dnes jsme vyzpovídali docenta Vladimíra Kozlíka, garanta vizuální tvorby a našeho profesora fotografie. Mluvili jsme o jeho začátcích ve fotografii, o angažmá coby vedoucího katedry fotografie na FAMU a o životě celkově.

21. 1. 2021

V dnešnom diely sme sa spolu s Jozefínou pozreli na tému školstvo, konkrétnejšie, na to ako vyzerajú jednotlivé systémy vzdelávania v zahraničí a čím sa líšia od tých našich. Vedeli ste napríklad, že v Japonsku sa deti na základnej škole učia upratovať? Alebo, že vo Švédsku sa neznámkuje až do 8. ročníka? Toto všetko a oveľa viac zaujímavých informácií sa dozviete v dnešnom podcaste.

14. 1. 2021

Dnešní díl je pojmut trochu jinak. Můžete si všimnout, že jsme vyřadili hudební bloky, o to víc jsme však měli prostor na klábosení. Již klasicky jsme probrali aktuality ze světa, sesumírovali jsme Netflix trendy a rozebrali žebříčky oblíbenosti na HBO GO. Co je však nejdůležitější – dnes přijala pozvání nejoblíbenější, a často i nejkontroverznější vyučující PhDR. Michaela Vaculíková, Ph.D., kterou jsme vyzpovídali až na dřeň. Mluvila například o svém mládí, které strávila na zaoceánské lodi a v korelaci s tím, i o vztahu k cestování. Doporučujeme tenhle podcast poslechnout ve večerních hodinách, s láhví vína, protože místy je to fakt jízda.

7. 1. 2021

Dnešný diel sa bude niesť v novoročnom duchu. Mnohým z nás nový rok symbolizuje akýsi reštart, šancu zahodiť všetko zlé a začať opäť na novo. Už v minulom diely sme spolu s Josefínou avizovali, že novoročný diel venujeme novoročným predsavzatiam. A presne tak sa aj stalo. V tomto diely sa spoločne pozrieme na 10 najčastejších novoročných predsavzatí aké si Češi a Slováci dávajú.

21. 12. 2020

V dnešním speciálním Vánočním vysílání jsme upustili od samozvané žurnalistiky a pověnovali jsme se Vánoční tématice. Zrekapitulovali jsme celý rok, požvanili jsme společně s Josefinou, co máme na štědrovečerní večeři a pustili pár vánočních písní, které na Vánoce nesmí chybět v žádném přehrávači. Tak veselý Vánoce! A šťastnej novej rok!

16. 12. 2020

Jak začít běhat? Co je to oktagon? Které Netflixové seriály bavili český národ úplně nejvíce? To a mnohem víc dneska probrali Edyn s Josefínou, doplněné o hudební pecky, aby Vás to bavilo! Uvolněnej díl, ve kterém ani jeden nezavřel pusu a kecali dál a dál.

10. 12. 2020

Dnešní díl jsme pojali spíše jako klábosení o aktuálním dění. Probrali jsme přehlídku Pokoje 2020, ve které jsme se dostali do kurátorského výběru a můžete pro nás hlasovat v divácké ceně zde. (Hlasujte pro: Lukáš Kopecký, Jan Frýba, Tereza Hořtová, Jakub Demartini, Kateřina Vášová, Natálie Skotáková). Dalším bodem bylo ohlídnutí se za dnem osobností VŠKK, kterých se zúčastnili Antonín Kratochvíl Libuše Jarcovjáková. Náš host byl vyučující vizuálního myšlení, kresby a ilustrace Libor Korman. Dozvěděli jsme se, jak se Libor dostal k vyučování na VŠKK, jakou vystudoval školu, a co dělá mimo vyučování. Měli by studenti vstoupit do stávky? Kdo dostal Nobelovy ceny? A jaký skandál zaznamenala britská královská rodina na přelomu 50. a 60. let? To se dozvíte v dnešním díle.

3. 12. 2020

V dnešním díle se Vám představí Josefína a Edyn, studentka literární tvorby a absolvent VŠKK. Spolu s hostem Honzou si vezmou do parády aktuální dění u nás o ve světě. Hudební novinky, vyhlášení Czech social awards, vyhodnocení Spotify uplynulého roku a mnoho dalšího!

26. 11. 2020

Od mikrofonu Vás zdraví Honza s Lukášem, studenti fotografie a audiovize.
V tomto díle jsme si vzali na paškál nový videoklip Billie Eilish, probrali dvě žhavé novinky na Netflixu a vyzpovídali Edyna. Jak Edyn pracuje s overthinkingem? Co si myslíme o konci Ordinace v růžové zahradě? A jaký rekord zdolal Sir David Frederick Attenborough? To se dozvíte v dnešním díle.