Fotografie a audiovize

Navazující prezenční magisterské profesní studium
Program Vizuální tvorba (kód programu: N0211P310006)

Obraz dostane každého.
A vy dostanete základ kvalitního řemesla, stejně jako odvahu experimentovat a prosadit své nápady. Otevřeme vám oči s tvorbou na zakázku, získáte dovednosti v oblasti předtiskové přípravy a digitálního zpracování obrazu i zvuku. Svůj talent zlepšíte v moderních ateliérech školy.
Udělejte si obrázek sami.

Cílem studia je vést budoucí fotografy a audiovizuální tvůrce k solidní znalosti řemesla i k odvaze experimentovat a prosadit své nápady v konkurenci. Díky partnerské spolupráci VŠKK s národními i nadnárodními firmami se praktická část studia odehrává skutečně v praxi. Pilířem specializace Fotografie a audiovize jsou kreativní ateliéry zaměřené na jednotlivé fotografické a audiovizuální žánry, stejně jako praktické úkoly technického charakteru. V ateliérech budete pracovat s tématy, která kladou důraz na tvorbu volnou i užitou, určenou pro tištěné i elektronické výstupy.

Magisterské studium vám dodá sebevědomí ukázat světu váš úhel pohledu. Optimální mix teoretického vhledu a praktických dovedností vám umožní prozkoumávat a objevovat možnosti a hranice kreativní vizuální tvorby a udělá z vás samostatného a nezávislého tvůrce nebo uznávaného vedoucího týmu reklamní agentury. Dva roky magisterského studia vás vybaví hlubokým pochopením fungování vizuální komunikace a jeho vlivu na formování osobního a společenského rozhodování. Osvojíte si využívání vizuálních komunikací jako silného nástroje pozitivní sociální změny. Prozkoumáte kreativní přesah audiovizuální tvorby do dalších oborů. Formou ateliérových workshopů vedených předními profesionály spojíte teoretické znalosti s praktickými dovednostmi v různých fotografických a audiovizuálních žánrech. Rozšíříte si znalosti a dovednosti v nejnovějších technologických trendech. Získáte znalosti a dovednosti v širokém spektru činností, jako jsou management, právní aspekty tvorby, práce s klientem nebo práce v týmu. Stručně řečeno, magisterské studium budete opouštět jako hotový nezávislý tvůrce nebo platný člen týmu s aspirací na vedoucí pozici. A možná budete chtít změnit svět.

STUDIJNÍ PLÁN

On-line přihláška

 

Naši pedagogové

Další pedagogové

 

Uplatnění absolventů

  • Reklamní fotograf
  • Umělecký fotograf
  • Specialista postprodukce
  • Módní fotograf
  • Reportážní fotograf
  • Obrazový editor
  • Audiovizuální kreativec
  • Kameraman

Požadavky magisterského studijního zaměření

Podmínkou pro přijetí ke studiu je ukončené úplné vysokoškolské bakalářské vzdělání a úspěšné absolvování přijímacího pohovoru, který formou dialogu zjišťuje motivaci uchazeče a znalosti daného oboru.

Základní cena za semestr: 46 400 Kč.

Více o cenách

Udělej první krok

Přijímací řízení

 

Zpět na specializace
Vyber si z dalších specializací