Animace a vizuální efekty

Navazující prezenční magisterské profesní studium
Program Vizuální tvorba (kód programu: N0211P310006)

Upoutat pozornost je umění.
Začněte a v každé fázi studia vás posuneme dál v dovednostech pro práci v trikových, 3D animačních a herních studiích, ve firmách zaměřených na výrobu reklamních spotů a virtuální realitu. Už během studia uplatníte své schopnosti v našich partnerských animačních a postprodukčních
studiích. Čas běží, buďte v obraze.

Absolvent tohoto oboru by měl splňovat nejpřísnější požadavky na vlastní uměleckou tvorbu i na spolupráci v rámci velkých studií a uplatnění v nich. Studium tohoto zaměření vybaví absolventa znalostmi a dovednostmi nezbytnými pro práci v trikových, 3D animačních a herních studiích, ve firmách zaměřených na výrobu reklamních videí a virtuální realitu. Výuka je nastavena tak, aby se už po prvním ročníku mohl absolvent uplatnit v praktickém provozu, který stále trpí nedostatkem kvalifikovaných a kreativních lidí. Ve všech praktických předmětech bude pracovat pod vedením zkušených a renomovaných tvůrců. Díky spolupráci školy s animačními a postprodukčními studii si získané znalosti a dovednosti bude moct průběžně ověřovat v praxi.

Magisterské studium z vás udělá živoucí důkaz Disneyho myšlenky – pokud si to dokážete představit, dokážete to dělat. Připraví vás do praxe způsobem, který kombinuje hluboký teoretický vhled s praktickou dovedností pod vedením uznávaných oborových profesionálů.

Studium je postaveno na 3 pilířích. Jednak je zaměřeno na řešení komplexních projektů s využitím pokročilých animačních technologií a softwarů (3D simulace, AR, VR, motion control, 3D scanning apod.). Dále na řízení a koordinaci náročných a komplexních projektů – analýza a příprava, výběr nejvhodnějších technologií, sestavení a řízení týmu, obchodní podpora atd. V neposlední řadě vás vybaví znalostmi o přesahu oboru animace do souvisejících specializací jako je fotografie nebo grafický design. A vy se po dvou letech studia můžete pustit třeba do budování nového Pixaru.

STUDIJNÍ PLÁN

On-line přihláška

 

Naši pedagogové

Další pedagogové

 

Uplatnění absolventů

  • 3D animátor
  • Game designér
  • VFX specialsta
  • 2D animátor
  • Motion designér
  • Specialista na VR

Práce studentů:

Požadavky magisterského studijního zaměření

Podmínkou pro přijetí ke studiu je ukončené úplné vysokoškolské bakalářské vzdělání a úspěšné absolvování přijímacího pohovoru, který formou dialogu zjišťuje motivaci uchazeče a znalosti daného oboru.

Základní cena za semestr: 54 200 Kč.

Více o cenách

Udělej první krok

Přijímací řízení

 

Zpět na specializace
Vyber si z dalších specializací