Pedagogové

Ing. Zdeněk Eška, MBA

Katedra literární tvorby

Kontakt

eskaz@vskk.cz

Ing. Zdeněk Eška, MBA

Katedra literární tvorby

Kontakt

eskaz@vskk.cz

Pozice

Vyučuje Kulturu mluveného projevu

Vyučované předměty

Kultura mluveného projevu

Na Vysoké škole kreativní komunikace přednáší v předmětu Kultura mluveného projevu. Ve vysokém školství působí již od roku 2009. Vedl např. předměty: Rétorika, Hlasová výchova, Rozhlasová a televizní dílna.

Vystudoval Marketing na Technické univerzitě v Liberci a následně pokračoval studiem oboru Finance na Bankovním Institutu vysoké škole. Poté absolvoval obor Leadership v programu MBA na Ústavu práva a právní vědy v Praze.

Své dovednosti uplatňuje řadu let na různých manažerských pozicích pro Českou pojišťovnu a ČSOB pojišťovnu. Od roku 1997 působil v Českém rozhlase a v České televizi na pozicích redaktor, moderátor, dramaturg vysílání a scenárista. Pro Českou televizi moderoval hned několik pořadů: Rodina a já, Případy detektiva Packala, Tykadlo, Experiment. Na TV Óčko moderoval živé vysílání odpoledního pořadu D.J. Divák. Natáčel reportáže pro pořad ČT Hoby naší doby. V Českém rozhlase moderoval a psal scenáře pro pořady: Rádio na polštář, Hajaja, DOMINO, Rádio Junior a další. Přispíval do sportovní redakce ČT a natáčel reportáže i do redakce domácího zpravodajství TV Prima. Pod záštitou ministryně školství, mládeže a tělovýchovy JUDr. Petry Buzkové v anketě Zlatý Ámos 2005 byl oceněn mezi nejoblíbenějšími učiteli České republiky.

Zpět na pedagogy
Další pedagogové
Zpět na specializace
Vyber si z dalších oborů