Aktuality

Exkurze ve Vídni

Studenti obou oborů VŠKK se 20. a 21. dubna zúčastnili exkurze ve Vídni, kde spolu s vyučujícími dějin umění doktorkou Kofránkovou a doktorem Burgetem navštívili galerie, muzea a proslulé kavárny.

Účast na konferenci 20. a 21. 4

Nicole R. Snová se za VŠKK zúčastnila Studentské literárněvědné konference na téma Experiment versus stereotyp, na které také získala čestné uznání. Gratulujeme!

Den otevřených dveří 18. 4.

I během dne otevřených dveří 18. 4. VŠKK pokračuje v cyklu přednášek, které uchazeče o studium seznámí s výukou a jsou prospěšné také současným studentům. Tentokrát Prokop Sirotek a Petr Rydl seznámili zájemce s prezentačními dovednostmi, díky kterým dokáží obhájit svůj projekt.

Otevření studentské místnosti

Svým studentům jsme vybavili místnost, kde naleznou veškeré zázemí pro studium i trávení volného času mezi přednáškami. 11. 4. byla slavnostně otevřena i s velikonočním pohoštěním.

Daniel Kubec

Den otevřených dveří 8. 4.

I o víkendovém dni otevřených dveří 8. 4. se VŠKK naplnila uchazeči o všechny obory. Navštívili přednášky o animaci a marketingových komunikacích, tvorbu v ateliérech, dílnu tvůrčího psaní i veřejné čtení.

Přijímací řízení 27. 3.

Dnes proběhlo první kolo přijímacího řízení do akademického roku 2017/2018. Výsledky naleznete zde.

Daniel Kubec

Den otevřených dveří!

21. března proběhl za velkého zájmu uchazečů další den otevřených dveří. Eduard Piňos, Petr Vlasák a Richard Stiebitz pohovořili o kreativním průmyslu a nové specializaci marketingové komunikace.

 

Čtení v Knihovně Václava Havla 13. 3.

Studenti Literární tvorby a členové Spolku Dobrá čeština uspořádali 13. 3. čtení z textů spisovatele a politického vězně Karla Pecky v Knihovně Václava Havla.

Literární soutěž: Nebojte se Polednice!

Pročtěte se k maturitě! VŠKK vyhlašuje literární soutěž pro studenty třetích a čtvrtých ročníků středních škol.

Pravidla soutěže.

Den otevřených dveří 28. 2. s Michalem Horáčkem

28. února 2017 proběhl další den otevřených dveří. Desítky zájemců o studium se zúčastnili tvůrčích dílen, ukázkové tvorby v ateliérech a také besedy s Michalem Horáčkem.

Přednáška Xaviera Galmiche

Studenti se zúčastnili přednášky francouzského bohemisty Xaviera Galmiche v Ústavu pro českou literaturu.

Vyhodnocení reklamního workshopu

Vyvrcholil reklamní workshop, během kterého studenti zpracovávali návrhy reklamní kampaně pro společnost Student Agency.

Den otevřených dveří 31. 1. 2017 s Arnoštem Goldflamem

Zájemci o studium na VŠKK navštívili první den otevřených dveří v roce 2017.

Zadávání práce studentům od vedení společnosti MALL.CZ

Společnost MALL.CZ zadává studentům práci na (zatím) tajném projektu, na jehož komunikaci se budou studenti podílet při tvorbě kreativních idejí.

Výstava „12“ v galerii Czech Photo Centre

12 renomovaných fotografů – pedagogů VŠKK a školy Michael vybralo své nejlepší práce, aby je publikovali v kalendáři pro rok 2017.

Beseda s Danou Kalinovou

Studenti měli příležitost diskutovat s Danou Kalinovou, bývalou ředitelkou knižního veletrhu Svět knihy.

Reklamní workshop

Studenti všech oborů a specializací aktuálně intenzivně spolupracují na zadání, které na reklamním workshopu pod vedením Petra Vlasáka a Richarda Stiebitze tvoří pro společnost Student Agency. Již 6. prosince budou výsledky své práce prezentovat, ty nejlepší budou odměněny a realizovány.

vaclav

Tvůrčí dílny s Michalem Horáčkem

Možná budoucí pan prezident umí nejen psát písňové texty a villonské balady, ale také jejich tvorbu skvěle vyučovat. Studenti na jeho seminářích každou středu čerpají inspiraci a učí se básnickému rytmu.

VŠKK byla slavnostně otevřena

V úterý 8. 11. se uskutečnilo slavnostní otevření VŠKK za přítomnosti starosty Prahy 4 Petra Štěpánka a radního pro školství Jaroslava Mítha, kteří nové škole blahopřáli k jejímu založení. Na slavnostním zahájení promluvila také paní rektorka, pan jednatel Ondřej Štěpánek a také bývalý předseda AKA Jiří Mikeš. Akce se zúčastnila celá řada dalších osobností, které školu od počátku podporovaly. Po oficiální části vypuklo ve 14 hodin Povstání na Pankráci, série autorských čtení, autogramiád, kreativních workshopů a soutěží, které připravili studenti. Hosté se na vlastní oči přesvědčili, že navzdory své krátké existenci je VŠKK plná života a nápadů, které zdaleka nekončí před modrými dveřmi budovy.

Účast na konferenci Jáchymov ve 20. století

Ve svém prvním akademickém roce se VŠKK zúčastnila již druhé mezinárodní konference. V rámci vědeckého projektu Jáchymov ve 20. století – místo paměti evropských dějin (12.–14. října 2016) vystoupili se svým příspěvkem rektorka školy Markéta Kořená a vedoucí Katedry literární tvorby Daniel Kubec (nahrávku příspěvků naleznete zde). Pedagogové a studenti oboru Literární tvorba zajistili i doprovodný program konference: scénické čtení z díla českého spisovatele Karla Pecky Bylo toho dost… a tematickou výstavu Jáchymov v literatuře, která bude v karlovarském muzeu ke zhlédnutí až do konce roku. Fotodokumentaci akce zajistila studentka oboru Fotografie a audiovize Anna Hladká.

Zahájení akademického roku

V pondělí 26. září první studenti nastoupí na VŠKK, aby zahájili studium. Ve škole už je tvůrčí atmosféra a studenti i vyučující se těší na kreativní práci v ateliérech a dílnách. I vy se k nám ještě můžete přidat, když do 10. října podáte přihlášku.

Daniel Kubec

Čtení ve vlaku

VŠKK se od 19. do 22. září podílela spolu se Školou Michael na organizaci Festivalu autorského Čtení ve vlaku. V tomto ročníku během jízd vlakem četla například Radka Denemarková, Michal Viewegh, Radka Třeštíková nebo Martin Reiner. Závěrečné besedy na aktuální literární témata se zúčastnil i náš garant oboru Arnošt Goldflam a rektorka školy Markéta Kořená.

Daniel Kubec

Přijímací řízení na VŠKK

Přijímací řízení

Ještě se můžete přihlásit na přijímací řízení, které proběhne 26. září. Zašlete ukázku svého literárního díla nebo si přineste portfolio svých fotografií či výtvarných prací. Odborná komise během vstřícného ústního pohovoru vám poskytne zpětnou vazbu. K přijímacímu řízení se dostavte vždy v 8.30.

Více informací o přijímacím řízení naleznete zde.
Výsledky přijímacího řízení z 8. 9. 2016 zde.
Zápis ke studiu se koná 14. září od 9.00.

administrator

Jan Binar, AKA

Naším partnerem je AKA (Asociace komunikačních agentur)

„Správná kombinace obrazu a slova dokáže změnit chod dějin. A kultivovaná kreativita má stěžejní význam pro dosažení komerčního úspěchu. Jsem rád, že je tu škola, která na to dokáže lidi připravit.“

JAN BINAR,
prezident AKA,
CEO McCANN-ERICKSON

administrator

New York Film Academy

Smlouva o spolupráci

VŠKK uzavřela smlouvu o spolupráci s americkou vysokou školou New York Film Academy! S touto školou sdílíme nejen specializace a celou řadu předmětů (grafický design, fotografie a animace, filmová publicistika), ale také filozofii, že nejvíce se studenti naučí, když sami tvoří.

Web NyFA: https://www.nyfa.edu

administrator

#vatanavejsku soutěž

Soutěž: #vatanavejsku

Vyhraj peníze na školné! Buď kreativní a udělej fotku na téma „vejška“! Sdílej fotku na instagramu s hashtagem #vatanavejsku a pak sleduj, jaký má tvá fotka úspěch. Odborná porota vybere 13 nejlepších fotek, autoři 12 z nich získají slevu na školné a hlavní vítěz vyhraje školné na celý akademický rok! Foť hned teď a můžeš to být právě ty!

První vědecká konference za účasti VŠKK

Od 15. do 17. září 2016 proběhla v Tasově mezinárodní konference „Jakub Deml a literární tradice“, na jejíž přípravě se podílela i naše škola. Na konferenci se svým příspěvkem vystoupila rektorka VŠKK, studenti literární tvorby a pedagogové se podíleli na organizaci a moderování celé akce.

Daniel Kubec

Den otevřených dveří na VŠKK

Den otevřených dveří

Ve středu 29. června se konal den otevřených dveří. Zájemci o studium se mohli seznámit s fotografickým, grafickým a animačním ateliérem a také si vyzkoušeli dílnu tvůrčího psaní. Přijďte i vy, další den otevřených dveří proběhne 14. září 2016: spisovatelé, grafici a animátoři vám představí své profese a předvedou vám, na co se během studia na VŠKK můžete těšit.

administrator

Budova VŠKK

Rekonstrukce budovy školy

Již v těchto dnech pro vás rekonstruujeme budovu VŠKK v Praze Na Pankráci, jen pár kroků od stanice metra Pražského povstání. Připravujeme pro vás profesionální ateliéry, moderně vybavené počítačové a jiné učebny a zejména kultivované a přátelské prostředí, kde budete rádi a efektivně trávit čas studia. Přijďte se o tom přesvědčit 14. září 2016 na den otevřených dveří.

administrator