Michael

Michael

Aktuality

Výstava „12“ v galerii Czech Photo Centre

12 renomovaných fotografů – pedagogů VŠKK a školy Michael vybralo své nejlepší práce, aby je publikovali v kalendáři pro rok 2017. Fotografie jsou vystaveny v galerii Czech Photo Centre. Prohlédnout si zde až do 19. února můžete například fotografie Antonína Kratochvíla, Karla Cudlína, Tomáše Třeštíka, Mariana Beneše, Tomáše Hercoga, Vladimíra Kozlíka, Michala Štěpánka nebo Ondřeje Štěpánka .

Daniel Kubec /

VŠKK na Gaudeamu 2017!

Od 25. do 26. ledna se zúčastníme Evropského veletrhu pomaturitního a celoživotního vzdělávání Gaudeamus 2017. Přijďte se podívat k našemu stánku a seznámíme vás s veškerými informacemi o studiu na naší škole, zjistíte, co nového připravujeme v příštím akademickém roce.

Daniel Kubec /

Beseda s Danou Kalinovou

Studenti měli příležitost diskutovat s Danou Kalinovou. Bývalá ředitelka veletrhu Svět knihy je seznámila s fungováním domácích i zahraničních knižních festivalů, s možnostmi propagování literatury na domácím knižním trhu i v zahraničí. Přednáška studenty mimo jiné inspirovala, jak se mohou jako autoři prezentovat.

Reklamní workshop

Studenti všech oborů a specializací aktuálně intenzivně spolupracují na zadání, které na reklamním workshopu pod vedením Petra Vlasáka a Richarda Stiebitze tvoří pro společnost Student Agency. Již 6. prosince budou výsledky své práce prezentovat, ty nejlepší budou odměněny a realizovány.

Tvůrčí dílny s Michalem Horáčkem

Možná budoucí pan prezident umí nejen psát písňové texty a villonské balady, ale také jejich tvorbu skvěle vyučovat. Studenti na jeho seminářích každou středu čerpají inspiraci a učí se básnickému rytmu.

Kurzy pro veřejnost

VŠKK otevírá od ledna 2017 také kurzy pro veřejnost. Nabídka kurzů pokrývá širokou škálu tvůrčích aktivit a všechny věkové kategorie včetně seniorů a dětí. Kurz psaní detektivky, rodinné kroniky či povídky, kurzy animace, grafiky a kresby mohou posloužit jako originální dárek k Vánocům či narozeninám. Na požádání vám vyrobíme dárkový poukaz. .

Více o kurzech se dozvíte zde.

Daniel Kubec /

Týden otevřených dveří

Od 12. do 15. prosince máte opět příležitost navštěvovat kterýkoliv obor na VŠKK zdarma. Můžete si vyzkoušet výuku, zúčastnit se grafického nebo fotografického ateliéru, dílny tvůrčího psaní. Seznámíte se s vyučujícími, kteří vám rádi zodpovědí jakékoliv dotazy ohledně studia a přijímacího řízení. Více informací naleznete zde.

Daniel Kubec /

Povstali jsme na Pankráci

Během akce Povstání na Pankráci se konaly autorská čtení studentů tvůrčího psaní, prezentace nového studentského časopisu Povstalec a také čtení z nové publikace humorných jazykových fejetonů Moje řeč, do které přispěli i studenti a vyučující školy. Návštěvníci se mohli zúčastnit tvůrčí dílny – psaní mikrodetektivky a grafické a fotografické ateliérové tvorby. Jak celou akci zdokumentovali studenti vizuální tvorby, se můžete podívat ve fotogaleriích zde a zde.

VŠKK byla slavnostně otevřena

V úterý 8. 11. se uskutečnilo slavnostní otevření VŠKK za přítomnosti starosty Prahy 4 Petra Štěpánka a radního pro školství Jaroslava Mítha, kteří nové škole blahopřáli k jejímu založení. Na slavnostním zahájení promluvila také paní rektorka, pan jednatel Ondřej Štěpánek a také bývalý předseda AKA Jiří Mikeš. Akce se zúčastnila celá řada dalších osobností, které školu od počátku podporovaly. Po oficiální části vypuklo ve 14 hodin Povstání na Pankráci, série autorských čtení, autogramiád, kreativních workshopů a soutěží, které připravili studenti. Hosté se na vlastní oči přesvědčili, že navzdory své krátké existenci je VŠKK plná života a nápadů, které zdaleka nekončí před modrými dveřmi budovy.

Slavnostní otevření školy

Před měsícem jsme zahájili první akademický rok. Přijďte se v úterý 8. listopadu podívat, co všechno jsme za tu krátkou dobu dokázali: naše modré dveře budou otevřené pro všechny. Od 12,30 proběhne oficiální zahájení za účasti všech, kdo stáli u zrodu Vysoké školy kreativní komunikace. Ve 14,00 pak vypukne Povstání na Pankráci. Až do večerních hodin si můžete přijít poslechnout autorská čtení, zúčastnit se studiové tvorby v ateliérech nebo si pořídit knihy na naší interaktivní burze. Pozvánku na naleznete zde.

Daniel Kubec /

Účast na konferenci Jáchymov ve 20. století

Ve svém prvním akademickém roce se VŠKK zúčastnila již druhé mezinárodní konference. V rámci vědeckého projektu Jáchymov ve 20. století – místo paměti evropských dějin (12.–14. října 2016) vystoupili se svým příspěvkem rektorka školy Markéta Kořená a vedoucí Katedry literární tvorby Daniel Kubec (nahrávku příspěvků naleznete zde). Pedagogové a studenti oboru Literární tvorba zajistili i doprovodný program konference: scénické čtení z díla českého spisovatele Karla Pecky Bylo toho dost… a tematickou výstavu Jáchymov v literatuře, která bude v karlovarském muzeu ke zhlédnutí až do konce roku. Fotodokumentaci akce zajistila studentka oboru Fotografie a audiovize Anna Hladká.

Pošlete esej a vyhrajte 3 měsíce v USA!

Máte jedinečnou příležitost zúčastnit se jako studenti VŠKK soutěže o tříměsíční pobyt v USA! Napište esej v rozsahu 1–2 normostrany na téma: „Proč chci vyjet do USA“.

Pravidla soutěže naleznete zde.

Daniel Kubec /

Moderně vybavené ateliéry

Podívejte se na naše moderně vybavené fotografické a grafické ateliéry. Máte příležitost vyzkoušet si práci v nich během dnů otevřených dveří.

Přijímací řízení na VŠKK

Přijímací řízení

Poslední kolo přijímacího řízení proběhne 31. října 2016. Zašlete ukázku svého literárního díla nebo si přineste portfolio svých fotografií či výtvarných prací. Odborná komise vám během vstřícného ústního pohovoru poskytne zpětnou vazbu. V případě, že jste tak ještě neučinili, vyplňte přihlášku zde. K přijímacímu řízení se dostavte v 8.30.

Více informací o přijímacím řízení naleznete zde.

administrator /

Přijďte se k nám podívat

Zde si můžete prohlédnout, jak vypadají naše dny otevřených dveří. Přijďte se k nám také podívat, stačí zavolat na 606 619 846 a domluvíme se na termínu. Můžete se zeptat na cokoliv ohledně studia, prohlédnout si moderně vybavené ateliéry a učebny, seznámit se s vyučujícími.

Zahájení akademického roku

V pondělí 26. září první studenti nastoupili na VŠKK, aby zahájili studium. Ve škole už je tvůrčí atmosféra a studenti i vyučující se těší na kreativní práci v ateliérech a dílnách.

Daniel Kubec /

Čtení ve vlaku

VŠKK se od 19. do 22. září podílela spolu se Školou Michael na organizaci Festivalu autorského Čtení ve vlaku. V tomto ročníku během jízd vlakem četla například Radka Denemarková, Michal Viewegh, Radka Třeštíková nebo Martin Reiner. Závěrečné besedy na aktuální literární témata se zúčastnil i náš garant oboru Arnošt Goldflam a rektorka školy Markéta Kořená.

Daniel Kubec /

New York Film Academy

Smlouva o spolupráci

VŠKK uzavřela smlouvu o spolupráci s americkou vysokou školou New York Film Academy! S touto školou sdílíme nejen specializace a celou řadu předmětů (grafický design, fotografie a animace, filmová publicistika), ale také filozofii, že nejvíce se studenti naučí, když sami tvoří.

Web NyFA: https://www.nyfa.edu

administrator /

Vyhlášení soutěže: #vatanavejsku

Během letních prázdnin jsme pořádali soutěž #vatanavejsku, ve které měli soutěžící příležitost publikovat na Instagramu své fotografie na téma „vejška“ a vyhrát slevy na školném na VŠKK. Odborná porota vybrala 13 nejlepších fotek, jejich autoři byli obdarování 10 a 30 procentními slevami. Hlavní vítěz vyhrál školné na celý rok zdarma. Děkujeme všem zúčastněným soutěžícím a gratulujeme vítězům!

administrator /

Vyhraj roční stipendium na VŠKK

Ještě stále máš šanci u nás studovat grafiku, fotku, animaci nebo tvůrčí psaní. Stačí podat přihlášku do 6. 10. 2016. Pokud chceš získat roční stipendium nebo 50% slevu ze školného, zúčastni se naší soutěže. Pravidla nalezneš po rozkliknutí.

Konference Tasov upoutávka

První vědecká konference za účasti VŠKK

Od 15. do 17. září 2016 proběhla v Tasově mezinárodní konference „Jakub Deml a literární tradice“, na jejíž přípravě se podílela i naše škola. Na konferenci se svým příspěvkem vystoupila rektorka VŠKK, studenti literární tvorby a pedagogové se podíleli na organizaci a moderování celé akce.

administrator /

Budova VŠKK

Rekonstrukce budovy školy

Již v těchto dnech pro vás rekonstruujeme budovu VŠKK v Praze Na Pankráci, jen pár kroků od stanice metra Pražského povstání. Připravujeme pro vás profesionální ateliéry, moderně vybavené počítačové a jiné učebny a zejména kultivované a přátelské prostředí, kde budete rádi a efektivně trávit čas studia. Přijďte se o tom přesvědčit 14. září 2016 na den otevřených dveří.

administrator /

Kontaktujte nás

Online přihláška