Michael

Michael

Svět patří tvůrcům!

Jsme připraveni připravit vás na úspěch!

Více o škole

Přijďte se k nám podívat!
Stačí zavolat na 606 619 846 a domluvíme se na termínu. Nebo využijte příležitost a zúčastněte se od 12. do 15. prosince týdne otevřených dveří!
VÍCE INFORMACÍ ZDE.

Proč studovat VŠKK

ico1

Technické vybavení pro profesionály

Na svých projektech budete pracovat ve špičkově vybavených fotografických, grafických a animačních ateliérech. V počítačových učebnách je pro všechny specializace k dispozici nejmodernější software.

ico2

Učitelé, kteří umí a inspirují

Zkušení a renomovaní profesionálové vám předají své zkušenosti a pomohou vám realizovat vaše nápady a projekty. Vyučovat vás budou například Aurel Klimt, Marian Beneš, Vladimír Kozlík, Goran Tačevski, Michal Horáček, Arnošt Goldflam. V teoretických předmětech se budete potkávat s pedagogy, kteří mají mnohaleté zkušenosti s akademickým provozem na vysokých školách i dalších vědeckých institucích.

ico3

Reálné zakázky už během studia

Studenti budou pracovat na reálných zakázkách pro reálné klienty. Jedná se o práci pro nadnárodní reklamní agentury nebo přímé klienty. Spolupracujeme s řadou institucí, které vám poskytnou praxi a následně i uplatnění. Patří mezi ně firma Nikon, marketingová agentura Wunderman a reklamní agentury Comtech Group a Konektor, televize Sport 5 a řada vydavatelství knih, tištěných a on-line periodik.

ico4

Otevřené dveře do reklamního světa

Ať už se rozhodnete nasměrovat svou kreativitu do oblasti umělecké či komerční, vizuální či literární tvorby, studium na VŠKK vás vybaví znalostmi a dovednostmi, díky nimž budete snadno hledat zaměstnání. Poptávka reklamních agentur po vzdělaných a řemeslně zdatných kreativcích totiž stále roste. S hledáním pracovního uplatnění vám pomůže také náš partner AKA (Asociace komunikačních agentur).  

Lidé na VŠKK

goldflam

Prof. MgA. Arnošt Goldflam

garant oboru Literární tvorba

Spisovatel, dramatik, herec, režisér, vedoucí dílny tvůrčího psaní.

kratochvil

Antonín Kratochvíl, BFA

Externí vyučující

Fotograf, který zdokumentoval většinu válečných konfliktů a vyfotografoval většinu hollywoodských hvězd, lektor fotografických workshopů.

horacek

Mgr. Michal Horáček, Ph.D.

Vedoucí dílny tvůrčího psaní

Esejista, novinář, písňový textař, básník, producent, vystudovaný antropolog, vedoucí dílny tvůrčího psaní.

charvat

Martin Charvát

Externí vyučující

Kreativní ředitel v reklamní agentuře Konektor, lektor reklamních workshopů.

Ostatní vyučující

Spolupracujeme s VŠKK

„Nemyslím, že se lze tvůrčímu psaní naučit, domnívám se však, že na cestě k němu se lze vyhnout mnoha dávno pojmenovaným omylům a nejedné slepé uličce. A těch jsou trajektorie píšících aktérů veřejného prostoru plné. Vzniká-li nová škola, která hodlá tvůrčí psaní kultivovat, je to v naší situaci vynikající zpráva.“

Michal Horáček
spisovatel, esejista, novinář, textař, básník,
producent a vystudovaný antropolog

Spolupracujeme s VŠKK

„Správná kombinace obrazu a slova dokáže změnit chod dějin. A kultivovaná kreativita má stěžejní význam pro dosažení komerčního úspěchu. Jsem rád, že je tu škola, která na to dokáže lidi připravit.“

JAN BINAR,
prezident AKA,
CEO McCANN-ERICKSON

Aktuality

workshop_akt

Reklamní workshop

Studenti všech oborů a specializací aktuálně intenzivně spolupracují na zadání, které na reklamním workshopu pod vedením Petra Vlasáka a Richarda Stiebitze tvoří pro společnost Student Agency. Již 6. prosince budou výsledky své práce prezentovat, ty nejlepší budou odměněny a realizovány.

Celá aktualita

kurzy

Kurzy pro veřejnost

VŠKK otevírá od ledna 2017 také kurzy pro veřejnost. Nabídka kurzů pokrývá širokou škálu tvůrčích aktivit a všechny věkové kategorie včetně seniorů a dětí. Kurz psaní detektivky, rodinné kroniky či povídky, kurzy animace, grafiky a kresby mohou posloužit jako originální dárek k Vánocům či narozeninám. Na požádání vám vyrobíme dárkový poukaz. .

Více o kurzech se dozvíte zde.

tyden_otevrenych

Týden otevřených dveří

Od 12. do 15. prosince máte opět příležitost navštěvovat kterýkoliv obor na VŠKK zdarma. Můžete si vyzkoušet výuku, zúčastnit se grafického nebo fotografického ateliéru, dílny tvůrčího psaní. Seznámíte se s vyučujícími, kteří vám rádi zodpovědí jakékoliv dotazy ohledně studia a přijímacího řízení. Více informací naleznete zde.

povst_uvod

Povstali jsme na Pankráci

Během akce Povstání na Pankráci se konaly autorská čtení studentů tvůrčího psaní, prezentace nového studentského časopisu Povstalec a také čtení z nové publikace humorných jazykových fejetonů Moje řeč, do které přispěli i studenti a vyučující školy. Návštěvníci se mohli zúčastnit tvůrčí dílny – psaní mikrodetektivky a grafické a fotografické ateliérové tvorby. Jak celou akci zdokumentovali studenti vizuální tvorby, se můžete podívat ve fotogaleriích zde a zde.

Celá aktualita

povstani_uvodka2

VŠKK byla slavnostně otevřena

V úterý 8. 11. se uskutečnilo slavnostní otevření VŠKK za přítomnosti starosty Prahy 4 Petra Štěpánka a radního pro školství Jaroslava Mítha, kteří nové škole blahopřáli k jejímu založení. Na slavnostním zahájení promluvila také paní rektorka, pan jednatel Ondřej Štěpánek a také bývalý předseda AKA Jiří Mikeš. Akce se zúčastnila celá řada dalších osobností, které školu od počátku podporovaly. Po oficiální části vypuklo ve 14 hodin Povstání na Pankráci, série autorských čtení, autogramiád, kreativních workshopů a soutěží, které připravili studenti. Hosté se na vlastní oči přesvědčili, že navzdory své krátké existenci je VŠKK plná života a nápadů, které zdaleka nekončí před modrými dveřmi budovy.

Celá aktualita

povstani_aktualita_mensi

Slavnostní otevření školy

Před měsícem jsme zahájili první akademický rok. Přijďte se v úterý 8. listopadu podívat, co všechno jsme za tu krátkou dobu dokázali: naše modré dveře budou otevřené pro všechny. Od 12,30 proběhne oficiální zahájení za účasti všech, kdo stáli u zrodu Vysoké školy kreativní komunikace. Ve 14,00 pak vypukne Povstání na Pankráci. Až do večerních hodin si můžete přijít poslechnout autorská čtení, zúčastnit se studiové tvorby v ateliérech nebo si pořídit knihy na naší interaktivní burze. Pozvánku na naleznete zde.

Všechny aktuality

513

:Kontaktujte nás×

:Online přihláška×