Michael

Michael

Budoucnost je v kreativním průmyslu.

My tě na ni připravíme!

Více o škole

Přijďte se k nám podívat!
Stačí zavolat na 606 619 846 a domluvíme se na termínu. Nebo využijte nejbližší termín dne otevřených dveří 31. ledna 2017!
VÍCE INFORMACÍ ZDE.

Proč studovat VŠKK

Technické vybavení pro profesionály

Na svých projektech budete pracovat ve špičkově vybavených fotografických, grafických a animačních ateliérech. V počítačových učebnách je pro všechny specializace k dispozici nejmodernější software.

Učitelé, kteří umí a inspirují

Zkušení a renomovaní profesionálové vám předají své zkušenosti a pomohou vám realizovat vaše nápady a projekty. Vyučovat vás budou například Marian Beneš, Vladimír Kozlík, Goran Tačevski, Michal Horáček, Arnošt Goldflam. V teoretických předmětech se budete potkávat s pedagogy, kteří mají mnohaleté zkušenosti s akademickým provozem na vysokých školách i dalších vědeckých institucích.

Reálné zakázky už během studia

Studenti budou pracovat na reálných zakázkách pro reálné klienty. Jedná se o práci pro nadnárodní reklamní agentury nebo přímé klienty. Spolupracujeme s řadou institucí, které vám poskytnou praxi a následně i uplatnění. Patří mezi ně například firma Nikon, marketingová agentura Wunderman a reklamní agentury Comtech Group a Konektor, televize Sport 5 a řada vydavatelství knih, tištěných a on-line periodik.

Otevřené dveře do reklamního světa

Ať už se rozhodnete nasměrovat svou kreativitu do oblasti umělecké či komerční, vizuální či literární tvorby, studium na VŠKK vás vybaví znalostmi a dovednostmi, díky nimž budete snadno hledat zaměstnání. Poptávka reklamních agentur po vzdělaných a řemeslně zdatných kreativcích totiž stále roste. S hledáním pracovního uplatnění vám pomůže také náš partner AKA (Asociace komunikačních agentur).  

Lidé na VŠKK

Prof. MgA. Arnošt Goldflam

garant oboru Literární tvorba

Spisovatel, dramatik, herec, režisér, vedoucí dílny tvůrčího psaní.

Antonín Kratochvíl, BFA

Externí vyučující

Fotograf, který zdokumentoval většinu válečných konfliktů a vyfotografoval většinu hollywoodských hvězd, lektor fotografických workshopů.

Mgr. Michal Horáček, Ph.D.

Vedoucí dílny tvůrčího psaní

Esejista, novinář, písňový textař, básník, producent, vystudovaný antropolog, vedoucí dílny tvůrčího psaní.

Martin Charvát

Externí vyučující

Kreativní ředitel v reklamní agentuře Konektor, lektor reklamních workshopů.

Ostatní vyučující

Spolupracujeme s VŠKK

„Nemyslím, že se lze tvůrčímu psaní naučit, domnívám se však, že na cestě k němu se lze vyhnout mnoha dávno pojmenovaným omylům a nejedné slepé uličce. A těch jsou trajektorie píšících aktérů veřejného prostoru plné. Vzniká-li nová škola, která hodlá tvůrčí psaní kultivovat, je to v naší situaci vynikající zpráva.“

Michal Horáček
spisovatel, esejista, novinář, textař, básník,
producent a vystudovaný antropolog

Spolupracujeme s VŠKK

„Správná kombinace obrazu a slova dokáže změnit chod dějin. A kultivovaná kreativita má stěžejní význam pro dosažení komerčního úspěchu. Jsem rád, že je tu škola, která na to dokáže lidi připravit.“

JAN BINAR,
prezident AKA,
CEO McCANN-ERICKSON

Aktuality

Výstava „12“ v galerii Czech Photo Centre

12 renomovaných fotografů – pedagogů VŠKK a školy Michael vybralo své nejlepší práce, aby je publikovali v kalendáři pro rok 2017. Fotografie jsou vystaveny v galerii Czech Photo Centre. Prohlédnout si zde až do 19. února můžete například fotografie Antonína Kratochvíla, Karla Cudlína, Tomáše Třeštíka, Mariana Beneše, Tomáše Hercoga, Vladimíra Kozlíka, Michala Štěpánka nebo Ondřeje Štěpánka .

VŠKK na Gaudeamu 2017!

Od 25. do 26. ledna se zúčastníme Evropského veletrhu pomaturitního a celoživotního vzdělávání Gaudeamus 2017. Přijďte se podívat k našemu stánku a seznámíme vás s veškerými informacemi o studiu na naší škole, zjistíte, co nového připravujeme v příštím akademickém roce.

Beseda s Danou Kalinovou

Studenti měli příležitost diskutovat s Danou Kalinovou. Bývalá ředitelka veletrhu Svět knihy je seznámila s fungováním domácích i zahraničních knižních festivalů, s možnostmi propagování literatury na domácím knižním trhu i v zahraničí. Přednáška studenty mimo jiné inspirovala, jak se mohou jako autoři prezentovat.

Celá aktualita

Reklamní workshop

Studenti všech oborů a specializací aktuálně intenzivně spolupracují na zadání, které na reklamním workshopu pod vedením Petra Vlasáka a Richarda Stiebitze tvoří pro společnost Student Agency. Již 6. prosince budou výsledky své práce prezentovat, ty nejlepší budou odměněny a realizovány.

Celá aktualita

Tvůrčí dílny s Michalem Horáčkem

Možná budoucí pan prezident umí nejen psát písňové texty a villonské balady, ale také jejich tvorbu skvěle vyučovat. Studenti na jeho seminářích každou středu čerpají inspiraci a učí se básnickému rytmu.

Celá aktualita

Kurzy pro veřejnost

VŠKK otevírá od ledna 2017 také kurzy pro veřejnost. Nabídka kurzů pokrývá širokou škálu tvůrčích aktivit a všechny věkové kategorie včetně seniorů a dětí. Kurz psaní detektivky, rodinné kroniky či povídky, kurzy animace, grafiky a kresby mohou posloužit jako originální dárek k Vánocům či narozeninám. Na požádání vám vyrobíme dárkový poukaz. .

Více o kurzech se dozvíte zde.

Všechny aktuality

Kontaktujte nás

Online přihláška